W kolejnym mieście otworzył się "Pozaszkolny Klub Szatana"

Sataniści w podstawówce. Czego będą uczyć dzieci?

Źródło zdjęć: © canva
Marta Grzeszczuk,
14.12.2023 18:00

Świątynia Sataniczna otworzy "Pozaszkolny Klub Szatana" w kolejnej szkole podstawowej. Kuratorka nie ma prawnych podstaw, by temu zapobiec.

Świątynia Sataniczna to nieteistyczna organizacja oficjalnie zarejestrowana jako kościół w Stanach Zjednoczonych. Nieteistyczna, czyli nieopierająca doktryny na istnieniu boga. Członkowie tego kościoła nie wierzą nawet w szatana jako istotę ze sfery nadprzyrodzonej, bowiem w ogóle nie wierzą w istnienie takiej sfery.

Pisaliśmy niedawno o tym, że organizacja doszła do przedsądowej ugody z okręgiem szkolnym Saucon Valley w Pensylwanii, który próbował zablokować spotkania "Pozaszkolnego Klubu Szatana" (ang. "After School Satan Club"). To zajęcia pozalekcyjne dla dzieci organizowane przez Świątynię Sataniczną.

Zajęcia Świątyni Satanicznej w kolejnej szkole podstawowej

trwa ładowanie posta...

13 grudnia Świątynia Sataniczna ogłosiła na platformie X, że "Pozaszkolny Klub Szatana" będzie spotykał się również w szkole podstawowej Chimneyrock w Tennesse. Zainteresowanie programem wyrazili rodzice, a lokalna kuratorka oświaty Toni Williams przyznała, że nie ma prawnych możliwości powstrzymania kontrowersyjnego programu.

Świątynia Sataniczna wg obowiązującego w USA prawa nie może być dyskryminowana, jeśli w szkole odbywają się zajęcia organizowane przez inne związki wyznaniowe. Spotkania będą odbywały się po lekcjach w bibliotece, nie będą sponsorowane przez władze oświatowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na zajęciach "Pozaszkolnego Klubu Szatana" dzieci będą zajmować się projektami naukowymi, działalnością na rzecz lokalnej społeczności i aktywnością na świeżym powietrzu. Klub oferuje również edukacyjne gry i zabawy, a nawet przekąski. Świątynia tłumaczy, że jej zajęcia: "kładą nacisk na naukowy, racjonalistyczny, pozbawiony przesądów światopogląd".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
He he,zgłoś
lol
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Twój Nick,zgłoś
Czy "Szatan" nie jest ojcem kłamstwa i kłamcą w szczególności? Coś tym zapewnieniom o kładzenie nacisku nie wierzę... Z poważaniem
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)