Świątynia Satanistyczna ma główna siedzibę w Salem, MA.

Jak przystąpić do Świątyni Satanicznej? Nie jest to takie proste

Źródło zdjęć: © @satanic_temple_ Twitter, canva
Marta Grzeszczuk,
22.06.2023 09:45

W związku z upadkiem ostatniego bastionu satanizmu w Polsce, czyli linii autobusowej 666 do Helu, próbujemy nadrobić tę lukę kulturową. Sprawdziliśmy, jak dołączyć do Świątyni Satanicznej. Nie dajcie się zmylić pozorom, bo organizacja nie jest tym, czym się na pozór wydaje.

Likwidacja linii 666 do Helu odbiła się naprawdę szerokim echem. Napisał o niej nawet portal "BBC News". Skoro nie możemy już jeździć satanistycznym autobusem, to może warto pomyśleć o zapisaniu się do Świątyni Satanicznej? Sprawdzamy, kto może zapisać się do jedynej nieteistycznej religii oficjalnie zarejestrowanej jako kościół w Stanach Zjednoczonych.

trwa ładowanie posta...

O Świątyni Satanicznej (ang. Satanic Temple), znanej też jako Świątynia Szatańska, pisaliśmy już w kwietniu, przy okazji obchodów 10. rocznicy organizacji. Jedna z ostatnich aktywności Świątyni na Twitterze to zbiórka charytatywna na rzecz organizacji dla młodzieży i młodych dorosłych z mniejszości LGBTQ+ dotkniętych kryzysem bezdomności.

Niestety oddziały Świątyni, zwane kongregacjami, w Europie działają jedynie w Niemczech i w Finlandii. Jedynym polskim akcentem, jaki udało nam się znaleźć, są posty na Twitterze z 2020 r. solidaryzujące się z Polkami i Polakami protestującymi przeciw dalszemu zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

trwa ładowanie posta...

Do Świątyni Satanicznej można przystąpić online

Czy do Świątyni można w takim razie przystąpić online? To bardzo postępowa organizacja, istnieje więc taka możliwość. Po wypełnieniu króciutkiego formularza z podstawowymi danymi teleadresowymi, dostałam informację, że organizacja skontaktuje się ze mną najszybciej, jak to możliwe. Rzeczywiście e-mail witający mnie w Świątyni Satanicznej przyszedł bardzo szybko.

Członkiem Świątyni Satanicznej można zostać w kilka minut.
Członkiem Świątyni Satanicznej można zostać w kilka minut. (źródło własne)

W e-mailu przeczytałam: "Witaj w Świątyni Satanicznej. Dziękujemy za dołączenie do Świątyni! Jesteśmy rozwijającą się globalną organizacją religijną, większość naszych aktywności i inicjatyw jest prowadzona przez członków. Mamy wiele grup i zasobów, które pomogą ci zapoznać się z naszą organizacją i społecznością".

Na koniec przypominamy, że Satanic Temple to zupełnie nie to samo co Church of Satan, czyli Kościół Szatana założony przez Antona LaVey w 1966 r. Wyznawcy Kościoła Szatana rzeczywiście wyznają diabła. Przy zapisach trzeba więc być dość ostrożnym i świadomym swoich preferencji co do rodzaju satanizmu, w którym chcemy uczestniczyć.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 20
Maestro,zgłoś
jak sie zapisac?
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Moon,zgłoś
W rzeczywistości kościół szatana został założony 30 kwietnia, ale rok później czyli w 1997 roku. Tak dla ścisłości warto by było tę informację również nadmienić, dziękuję!
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
kazda religia, jaka by nie byla to samo zlo. Wymysl ludzi ktorzy maja problemy psychiczne i nie potrafia przejsc samemu przez wlasne zycie, tylko maja wyimaginowanego przyjaciela!!!
Odpowiedz
7Zgadzam się8Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 5