Sanah polską poezję

Sanah śpiewa polską poezję jadąc ciągnikiem. Co tu się stało?

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Sanah, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,14.10.2022 13:00

Sanah właśnie bez zapowiedzi wypuściła 10 nowych utworów. Dzieli się z nami aranżacjami wierszy polskich poetów i poetek. Jak wyszło jej śpiewanie Mickiewicza i Szymborskiej?

W kwietniu Sanah podzieliła się z fanami "Ucztą", czyli swoim drugim albumem, w którym oprócz artystki mogliśmy usłyszeć m.in. Dawida Podsiadło. Choć do tej pory myśleliśmy, że to "kabanosiki Sanah" były słonym deserem od artystki, to bardzo się myliśmy.

Okazało się, że Sanah postanowiła podzielić się z nami nowymi 10 utworami. Artystka wzięła na warsztat wiersze polskich poetów i poetek.

Sanah śpiewa polską poezję

Osoby, które tego lata wybrały się na trasę koncertową "Uczty", zapewne wiedziały, że Sanah jeszcze całkowicie nie pożegnała się z twórczością poetów i poetek. Na koncertach można było usłyszeć utwory oparte m.in. na wierszach Wisławy Szymborskiej, których nie było na płycie. Teraz wszyscy będą mogli się z nimi zapoznać.

sanah "Kamień" (A. Asnyk)

Na YouTubie Sanah pojawiło się właśnie 10 nowych aranżacji polskiej poezji. Tym razem artystka zdecydowała się wystąpić solo. Wśród wierszy znalazły się wiersze Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej, Juliusza Słowackiego, a nawet przetłumaczony na polski wiersz Edgara Allana Poe. W komentarzach użytkownicy zachwycają się tym, w jaki sposób Sanah opowiada o polskiej poezji i zastanawiają się, czemu w taki sam sposób, nie można o niej mówić w szkole.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

"Bankiet u sanah" z nową aranżacją poezji?

Nie wiadomo jeszcze, czy utwory ukażą się również w formie płyty. Do każdego z nich jednak artystka stworzyła oddzielny teledysk. Sanah ze swoimi aranżacjami poezji zabiera nas m.in. na warszawskie Powązki czy pole dyni. W piosence opartej na "Kamieniu" Adama Asnyka możemy zobaczyć Sanah jadącą ciągnikiem.

Choć mamy 10 już nowych utworów od Sanah, to artystka wciąż chyba nie powiedziała nam wszystkiego. Najprawdopodobniej nowe aranżacje poezji usłyszmy podczas nowej trasy koncertowej "Bankiet u sanh Tour", która rozpocznie się w listopadzie i zakończy zimą. Pewne jest, że artystce będzie towarzyszył chór oraz orkiestra.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 21
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 3