ekologia
"EkoEksperymentarium". Gra edukacyjna o ekologii, której potrzebuje Czarnek
samochody elektryczne Kalifornia Stany Zjednoczone

Samochody elektryczne nie mają przyszłości? Kalifornia zakazuje ładowania

Źródło zdjęć: © canva
Anna RusakAnna Rusak,02.09.2022 18:00

Właściciele aut elektrycznych w Kalifornii mają poważny problem. Pojawił się apel, by wstrzymali się z ładowaniem samochodów. Czy susza sprawi, że używanie elektryków będzie niemożliwe?

bGlnkuSr

Ocieplenie klimatu i wyniszczające susze już odbijają się na naszym codziennym życiu. W Meksyku w związku z brakiem wody wstrzymano produkcję niektórych piw, a teraz o przyszłość mogą zacząć martwić się użytkownicy samochodów elektrycznych.

W Kalifornii przez falę upałów pojawiły się apele, by mieszkańcy nie ładowali swoich pojazdów elektrycznych. Tymczasem w innych miejscach planowane są zakazy rejestrowania aut spalinowych.

bGlnkuSt

Samochody elektryczne w Kalifornii . Czy są eko?

O tym, czy elektryczne samochody są naprawdę tak ekologiczne, jak wszystkim na początku się wydawało, mówi się już od jakiegoś czasu. Wątpliwości budzi m.in. energia zużyta do produkcji baterii oraz ładowanie aut.

Jak możemy przeczytać w artykule WP Auto, dotyczącym tego problemu, nawet koncerny zajmujące się produkcją samochodów elektrycznych, nie informują o tym, jaki wytwarzają one ślad klimatyczny. Trzeba przyznać, że budzi to dość spore wątpliwości.

Czy auta elektryczne na pewno są eko?

Wielu ludzi jednak wciąż decyduje się na zakup takich pojazdów. W Kalifornii zarejestrowana jest największa liczba aut elektrycznych w całych Stanach Zjednoczonych. To ponad 1,1 mln samochodów.

bGlnkuSv

Auta elektryczne w Kalifornii. Nie ma ich jak ładować

Ich właściciele mierzą się teraz z poważnym problemem. Pojawił się apel, by mieszkańcy Kalifornii nie ładowali pojazdów elektrycznych, szczególnie wieczorami. Przez ekstremalną falę upałów i suszę, zakłady energetyczne mają problem z produkowaniem energii, a auta elektryczne tylko nasilają ten kryzys.

trwa ładowanie posta...

Co ciekawe, Unia Europejska chce zakazać rejestrowania samochodów spalinowych w 2035 roku. Podobne zapowiedzi pojawiły się w Kalifornii. Nikt chyba nie wziął jednak pod uwagę tego, że auta elektryczne jakoś ładować trzeba, a susza, która raczej nas nie opuści, będzie to uniemożliwiała.

bGlnkuSB

Można powiedzieć, że w jakimś stopniu sami zjadamy swój ogon. Z jednej strony chcemy "chronić środowisko" przed samochodami spalinowymi. Z drugiej, działania naprawcze podejmujemy o wiele za późno.

trwa ładowanie posta...

Źródło: https://moto.wp.pl/nawet-koncerny-nie-wiedza-czy-elektryki-sa-tak-do-konca-ekologiczne-6445691393050753a, https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-samochody-elektryczne/samochodyelektryczne/news-dostawcy-pradu-apeluja-do-kierowcow-by-nie-ladowali-aut-elek,nId,6257860

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Szczyt klimatyczny ONZ sponsoruje Coca-Cola. COP27 to greenwashing roku?