popkultura
"Pageboy". Elliot Page napisał książkę o transpłciowości
"Ród smoka". Daemon Targaryen nowym ulubieńcem widzów

"Ród smoka". Daemon nowym ulubieńcem widzów. Wystarczyło, że milczał

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Materiały prasowe, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,06.09.2022 10:35

Nie milkną głosy zachwytu po trzecim odcinku "Rodu smoka". Matt Smith, który wciela się w rolę Daemona Targaryena, dał niesamowity popis umiejętności aktorskich. Niektórzy internauci twierdzą, że gwiazdor zasłużył na statuetkę Emmy.

"Ród smoka" szybko zatarł niesmak po fatalnym zakończeniu "Gry o tron". Serial oparty na powieści "Ogień i krew" George'a R.R. Martina przyciągnął przed ekrany 10 mln widzów w dniu premiery na HBO Max. Rekordowa liczba wyświetleń idzie w parze z sukcesem artystycznym. Większość recenzentów i widzów chwali produkcję za wciągający scenariusz, ciekawie napisane postaci i niezłą scenografię.

5 września HBO Max wypuściło trzeci odcinek "Rodu smoka". Niewiele osób - może poza tymi, które czytały książkę - spodziewało się tego, co wydarzy się w odcinku. Zadziało się sporo, czego potwierdzeniem jest liczba emocjonalnych komentarzy w mediach społecznościowych. Wszystkie dotyczą jednej z głównych postaci w serialu: Daemona Targaryena. Ostrzegam, że dalsza część artykułu zawiera spoilery.

3House of the Dragon: Season 1 Episode 3 Trailer (HBO)

"Ród smoka". Twarze Daemona Targaryena

W pierwszym odcinku "Rodu smoka" Daemon był jednowymiarową, zdecydowanie negatywną postacią. Jeśli mielibyśmy wskazać głównego "złego", to był właśnie on. W drugim odcinku zobaczyliśmy, że Daemon zmaga się z wewnętrznym konfliktem. Mimo że nienawidzi Rhaenyry za to, że odebrała mu prawo do sukcesji tronu, nie potrafi jej zabić w momencie, gdy ma ku temu okazję. W trzecim odcinku serialu bohater zaprezentował kolejne oblicze.

trwa ładowanie posta...

W odcinku zatytułowanym "Drugi Tego Imienia" Daemon przechodzi przemianę. Bohater przełamuje strach przed walką w zwarciu. Motywuje go do tego list od króla Viserysa Targaryena, który oferuje pomoc w wojnie na Stopniach. Gdyby Daemon przyjął ofertę, wypadłby na nieudolnego dowódcę.

Bohater schodzi ze smoka i w pojedynkę miarkuje poddanie się Karmicielowi Krabów. Wróg nabiera się na fortel, co kosztuje go przegraną w konflikcie. Odcinek kończy się sceną, gdy zachlapany krwią Daemon ciągnie rozczłonkowane ciało Karmiciela Krabów. W trakcie dziesięciominutowej sekwencji walki, przywołującej na myśl Bitwę Bękartów, Daemon nie wypowiada żadnego słowa.

"Ród smoka". Daemon Targaryen nowym ulubieńcem widzów

"Książę Daemon Targaryen cały we krwi. Nic lepszego nie mogłam zobaczyć w poniedziałek z rana. Matt Smith jest niesamowity w tej roli. Prześciga wszystkich jak dotąd. Skomplikowana, socjopatyczna jednostka z własną, skręconą moralnością" - to tylko jeden z wielu komentarzy na Twitterze dotyczących trzeciego odcinka "Rodu smoka". Daemon stał się ulubieńcem widzów serialu. Sądząc po zapowiedzi czwartego odcinka, bohater jeszcze sporo namiesza w Królewskiej Przystani.

Season 1 Episode 4 Preview | House of the Dragon (HBO)

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Jenna Ortega kręciła scenę tańca w "Wednesday" chora. Miała COVID-19