popkultura
Friz o drugiej edycji "Twoje 5 Minut!". Będzie sprzedawać licencje?

"Ród smoka". Premiera 22 sierpnia. Znamy już pierwsze recenzje

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Marta MuniakMarta Muniak,19.08.2022 13:30

"Ród smoka" to oficjalny prequelem "Gry o tron", skupiający się na historii rodu Targaryenów. Czy produkcja HBO nawiąże choć po części do gigantycznego sukcesu poprzednika?

Produkcja jest prequelem kultowej "Gry o tron" i toczy się 200 lat przed urodzeniem Daenerys Targaryen. Serial oparty jest na tomie "Ogień i krew" George’a R. R. Martina i stanowi swojego rodzaju kronikę rodu Targaryenów

Recenzenci mieli już okazję być na pokazie przedpremierowym oraz obejrzeć pierwsze pięć odcinków. Dobrą wiadomością dla fanów uniwersum "Gry o tron" jest to, że recenzje są w przeważającej większości pozytywne albo co najmniej umiarkowanie pozytywne.

"Ród smoka". Znamy pierwsze recenzje

"The Telegraph" zauważa, że "Ród smoka" ma wszystko to, za co widzowie pokochali hit HBO: przemoc, orgie, kazirodztwo, spiski i politykę. Brytyjski dziennik zauważa jednak, że w serialu brakuje lekkości i poczucia humoru, które w "Grze o tron" zapewniała postać Tyriona Lannistera. Być może serial zyska więcej wyrazistych postaci w późniejszych sezonach.

Variety" chwali inkluzywność w obsadzie i zachwyca się stroną wizualną. Recenzent stwierdza jednak, że serial jest dużo bardziej bezpośredni i mniej subtelny niż "Gra o tron". Zauważa, że mimo tego, że serial koncentruje się na ogranym temacie sukcesji (HBO ma nawet serial tak zatytułowany) to twórcy produkcji potrafili podejść do tego tematu w świeży sposób.

"Vanity Fair" również chwali produkcję, ale twierdzi, że serial nigdy nie będzie globalnym fenomenem jak jego poprzednik.

"The Hollywood Reporter" nie jest już tak łagodny. Według magazynu, serial jest zbyt bezpieczny. Choć dziennikarz chwali muzykę i kostiumy, zauważa, że serial skupiający się na rodzinie Targaryenów jest zbyt mało różnorodny. Stwierdza też, że nie każdy aktor wygląda dobrze w charakterystycznej blond peruce.

"Rolling Stone" nie zostawia natomiast na produkcji suchej nitki. Twierdzi, że ciężko byłoby utrzymać zainteresowanie widzów, gdyby nie to, że serial jest częścią świata "Gry o tron". Jak stwierdza gorzko recenzent, produkcji bardzo brakuje wyrazistych postaci. "Są po prostu nudne" - pisze,

A co o "Rodzie smoka" pisze serwis Teleshow? Jakub Zagalski również chwali wizualną stronę widowiska oraz pozytywnie ocenia sam serial:

"Wciągający scenariusz, świetne aktorstwo, przekonujący świat - wszystko jest na swoim miejscu. I choć brakuje świeżości, którą cechowała "Gra o tron", to z wielką przyjemnością wracałem do dawnego Westeros z każdym kolejnym odcinkiem" - pisze Zagalski.

Dla zainteresowanych cała nitka recenzji na Twitterze:

trwa ładowanie posta...

"Ród smoka". Kiedy premiera?

Dodajmy, że 1. sezon "Rodu Smoka" będzie składał się z 10 odcinków, które będą udostępniane co tydzień. Premiera serialu to 21 sierpnia, natomiast w Polsce pierwszy odcinek będzie dostępny 22 sierpnia na HBO Max.

House of the Dragon | Official Teaser Trailer | HBO Max

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
TikTok ostrzega: "Skinamarink" to horror wszechczasów