Widzowie "Rodu smoka" narzekają na ciemny odcinek

"Ród smoka". W nowym odcinku prawie nic nie widać. HBO komentuje

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,04.10.2022 14:00

"Ród smoka" zaliczył pierwszą poważną wpadkę. Siódmy odcinek serialu cierpi na tę samą dolegliwość, której doświadczał słynny odcinek z bitwą o Winterfell "Gry o tron". Jest za ciemno!

Twórcy "Rodu smoka" pod wieloma aspektami wyciągnęli wnioski z krytyki "Gry o tron". Serial tworzą ciekawi, skomplikowani bohaterowie, którzy zawiązują coraz bardziej wciągającą intrygę. Kto poczuł się rozczarowany finałem "Gry o tron", w "Rodzie smoka" może się pozytywnie zaskoczyć. Nie oznacza to, że nowa superprodukcja HBO nie ustrzegła się błędów.

"Ród smoka". Problemy w odbiorze 7. odcinka serialu

Siódmy odcinek "Rodu smoka" był niezwykle mroczny. Nie chodzi jedynie o charakter historii, ale to, co było widać na ekranie. Wiele scen rozgrywało się w nocy. Widzowie musieli się wykazać niesamowitym samozaparciem, aby zobaczyć, co się w ogóle działo. W mediach społecznościowych można przeczytać komentarze, że niektórzy zasłaniali rolety w oknach i wyłączali wszystkie światła w mieszkaniu, aby śledzić przebieg wydarzeń.

Season 1 Episode 7 Preview | House of the Dragon (HBO)

To nie pierwszy raz, kiedy HBO mierzy się z krytyką za niedogodności w odbiorze serialu. Warto przypomnieć o trzecim odcinku finałowego sezonu "Gry o tron" zatytułowanym "The Long Night". Wówczas widzowie również zarzucali stacji, że trudno im było śledzić przebieg bitwy, bo nic nie widzieli z powodu ciemności. Co ciekawe, zarówno pamiętny odcinek "Gry o tron" jak i 7. odcinek "Rodu smoka" reżyserował Miguel Sapochnik.

HBO odniosło się do zarzutów

Jeden z widzów "Rodu smoka" zaczepił HBO na Twitterze, sugerując, że stacja powinna przeprosić za problemy. HBO odpowiedziało, że ciemności na ekranie były intencjonalną decyzją twórcy odcinka.

trwa ładowanie posta...

Mimo trudności w odbiorze, siódmy odcinek "Rodu smoka" ma świetne oceny. W serwisie IMDb jego średnia to 9,4/10 przy ponad 20 tys. głosów.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0