"Ród smoka". W nowym odcinku prawie nic nie widać. HBO komentuje
"Ród smoka" zaliczył pierwszą poważną wpadkę. Siódmy odcinek serialu cierpi na tę samą dolegliwość, której doświadczał słynny odcinek z bitwą o Winterfell "Gry o tron". Jest za ciemno!
Twórcy "Rodu smoka" pod wieloma aspektami wyciągnęli wnioski z krytyki "Gry o tron". Serial tworzą ciekawi, skomplikowani bohaterowie, którzy zawiązują coraz bardziej wciągającą intrygę. Kto poczuł się rozczarowany finałem "Gry o tron", w "Rodzie smoka" może się pozytywnie zaskoczyć. Nie oznacza to, że nowa superprodukcja HBO nie ustrzegła się błędów.
"Ród smoka". Problemy w odbiorze 7. odcinka serialu
Siódmy odcinek "Rodu smoka" był niezwykle mroczny. Nie chodzi jedynie o charakter historii, ale to, co było widać na ekranie. Wiele scen rozgrywało się w nocy. Widzowie musieli się wykazać niesamowitym samozaparciem, aby zobaczyć, co się w ogóle działo. W mediach społecznościowych można przeczytać komentarze, że niektórzy zasłaniali rolety w oknach i wyłączali wszystkie światła w mieszkaniu, aby śledzić przebieg wydarzeń.
Season 1 Episode 7 Preview | House of the Dragon (HBO)
To nie pierwszy raz, kiedy HBO mierzy się z krytyką za niedogodności w odbiorze serialu. Warto przypomnieć o trzecim odcinku finałowego sezonu "Gry o tron" zatytułowanym "The Long Night". Wówczas widzowie również zarzucali stacji, że trudno im było śledzić przebieg bitwy, bo nic nie widzieli z powodu ciemności. Co ciekawe, zarówno pamiętny odcinek "Gry o tron" jak i 7. odcinek "Rodu smoka" reżyserował Miguel Sapochnik.
HBO odniosło się do zarzutów
Jeden z widzów "Rodu smoka" zaczepił HBO na Twitterze, sugerując, że stacja powinna przeprosić za problemy. HBO odpowiedziało, że ciemności na ekranie były intencjonalną decyzją twórcy odcinka.
Mimo trudności w odbiorze, siódmy odcinek "Rodu smoka" ma świetne oceny. W serwisie IMDb jego średnia to 9,4/10 przy ponad 20 tys. głosów.
Popularne
- O co chodzi z "Montoya, por favor"? W sieci huczy o tej zdradzie
- Polak zrobił zakupy za 9 zł. Przeżył za tę kwotę cały dzień
- Sowa Duolingo nie żyje. Wszyscy możecie ją mieć na sumieniu
- Zrobiła obiad dla ośmiu osób za 16 zł. Przepis hitem internetu
- Amerykanka chce 100 tys. dolarów. Sassy influencerka podbiła internet
- Polka z USA zebrała propsy od Lady Gagi. Terri Tereska zatańczyła do "Abracadabra"
- Walka Muska z Zuckerbergiem była o włos. Oto kulisy sprawy
- Babcia Halinka zgłosiła się do "Twoje 5 Minut 3". Staruszka to prawdziwa sigma?
- Znamy ceny biletów na koncert Kendricka Lamara i SZA-y. Fani w szoku