TikTok

"Ratatousical" to pierwszy musical TikToka

Źródło zdjęć: © Twitter.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,11.12.2020 16:41

Pamiętacie film "Ratatuj" ("Ratatouille") z 2007 roku? Wkrótce obejrzycie jego adaptację w formie musicalu, którą wyprodukowali użytkownicy TikToka.

Zaczęło się od jednego klipu wideo stworzonego dla fanów produkcji Disneya, a skończyło na jednym z najbardziej popularnych trendów na TikToku. Teraz musical oparty na filmie "Ratatuj" trafi na Broadway. W musicalu, podobnie jak w oryginalnej animacji, głównym bohaterem jest szczur Remy, który doświadcza przygód w paryskiej restauracji.

W powstawanie produkcji zaangażowani byli użytkownicy TikToka. Premiera musicalu odbędzie się 1 stycznia na dedykowanej stroniebędzie dostępna do obejrzenia przez ograniczony czas (72 godziny). Dochód ze sprzedaży biletów trafi na cele charytatywne.

trwa ładowanie posta...

"Ratatousical" – historia powstania

"Ratatousical" wyróżnia się nieco innym charakterem, niż tradycyjny musical. Za produkcję nie odpowiada jeden twórca. Musical nie ma żadnej kanonicznej muzyki ani tekstów. Pierwszy post o tym, że hipotetycznie mógłby powstać musical na bazie filmu "Ratatuj" opublikowała nauczycielka Emily Jacobsen. Jej pomysł stał się viralem – tiktokerzy zaczęli pisać własne piosenki do musicalu "Ratatuj".

W przedsięwzięcie zaangażowały się setki fanów animacji, wspólnie tworząc gigantyczną bazę piosenek i pomysłów na "Ratatousical". Aż wreszcie ich marzenie się spełniło – 1 stycznia 2021 roku ich projekt będzie miał premierę na Brodwayu. Póki co nie znamy członków obsady ani tego, czy ktoś spośród użytkowników TikToka wystąpi w produkcji.

Skoro jesteśmy już przy trendach na TikToku, z pewnością ciekawi Was, dlaczego klip, na którym goście urodzinowi kroją tort kieliszkami do wina, jest tak bardzo popularny...

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0