lifestyle
Hiszpania wprowadza trzydniowy urlop menstruacyjny. To pierwszy zachodni kraj z taką inicjatywą
Rafałcyerki uważa, że “tylko faceci rozumieją petardy i fajerwerki”

Rafałcyerki z Twittera uważa, że "fajerwerki i petardy zaspakajają ważną potrzebę mężczyzn". Eee, jaką?

Źródło zdjęć: © Twitter.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,03.01.2022 12:21

Mamy start 2022 roku, a już zobaczyłem rzecz, której nie pozbędę się z głowy przez długi czas. Pokazy fajerwerków mają zaspakajać ważną potrzebę mężczyzn. CO XD

bFEYGrfT

Sprawa fajerwerków to coś, co od kilku lat wzbudza spore emocje u wszystkich. Z roku na rok dyskusja się zaostrza: o ile w ubiegłych latach ktoś jedynie coś pisał na ten temat, tak teraz głosów była masa. Jedni uważali, że podczas świętowania Nowego Roku nie powinno się strzelać niczym, a inni z kolei twierdzą, że od 18:00 do 6:00 powinno się wtedy cyklicznie walić ze wszystkiego, co jest pod ręką. Tutaj naturalnie chodziło o fajerwerki.

I jak argumenty obu stron są w miarę do przełknięcia, tak pojawiają się absurdalne zdania oraz konwersacje. Jedną z nich rozpoczął... lider zespołu Bayer Full, ten sam, który niedawno został uznanym za winnego zarabiania na płytach z papieżem dołączanych do kołder z pokazów dla emerytów.

Kwii, kiedyś psy walczyły na wojnie, a teraz boją się wszystkiego

Jeżeli tego nie wiedzieliście, to teraz doznacie oświecenia: Sławomir Świerzyński ma konto na Twitterze, gdzie dzieli się swoimi myślami. I ech, porównał czasy wojny z XXI wiekiem:

bFEYGrfV

Przypominam: pies szarik jeździł w czołgu i brał udział w zdobyciu Berlina....

Ech. Sami wiecie, jak bardzo jest to przestrzelone. Ale dzisiaj nie o tym. Pod wpisem "gwiazdora" pojawiły się głosy za, jak i przeciw strzelaniu w sylwestra. Ktoś z obserwujących lidera Bayer Full nawet podzielił się całkiem fajną myślą:

bFEYGrfX

Jestem za pewnym kompromisem. Zakaz handlu i używania pirotechniki prywatnie, ale w zamian bogate pokazy fajerwerków w gminach o północy. Zwierzęta wytrzymają te kilka minut, a ludzie zaoszczędzą pieniądze i inne straty mienia, a czasem i zdrowia, ale tradycja i zabawa zostanie.

Ale to ma sens! Tylko potem coś... coś nie wyszło:

Wymiana zdań o fajerwerkach
Wymiana zdań o fajerwerkach (Twitter.com)

Rafał, a tak dobrze szło! To był świetny pomysł, ale potem wszystko poszło na straty, ECH.

Zacznijmy od początku.

bFEYGrgd

Sorki, ale drony/lasery > klasyczne fajerwerki

Czy są lepsze, subiektywnie patrząc, substytuty fajerwerków? Tak. Pokazy z dronów, przy odpowiednim przygotowaniu, wyglądają bosko. O wiele lepiej, niż cokolwiek stworzonego z materiałów wybuchowych. Intel już kilka lat temu przygotował taką pokazówkę:

'Similar to fireworks, but a lot cooler.' Watch Intel's effort to break drone record

Seul kilka dni temu wyglądał TAK:

2022 New Year's Eve Countdown in Yeongdong-daero (Seoul)

A tutaj zobaczcie pobicie rekordu Guinnessa w świetlnym pokazie dronów:

5200 Drone light show, Breaking 4 World Records -- High Great

Da się? Oczywiście, że tak. Pokazy fajerwerków mogą odejść do lamusa, jeżeli miasto organizowałoby taki pokaz laserów/dronów.

"Nie będąc mężczyzną, ciężko to zrozumieć"

Co tutaj się odjasiekapeliło?

bFEYGrge

Podsumujmy całą wypowiedź: słuchanie fajerwerków i petard to ważne zaspokojenie potrzeb mężczyzn, ponieważ...? To nie ma za bardzo sensu. Jaką męską potrzebę mógłby spełniać wybuch fajerwerków o godzinie 23:55 w Nowy Rok? Cytując Julkę z Twittera: "jaką potrzebę spełnia bumbum?".

Mój problem jest taki, że Rafałcyferki naprawdę mądrze napisał o kompromisie w swoim wcześniejszym tweecie, więc nie jest jakimś ruskim trollem. Ale tekst o "mężczyznach" zakrawa na żart. Bo co innego można wyciągnąć z tej opinii, poza "faceci zaspakajają sobie coś, gdy strzelają fajerwerki"?

Jaka męska potrzeba stoi za pirotechnicznym wybuchem połączonym z kilkoma kolorami na niebie? Idąc taką logiką, faceci zaspokajają swoje potrzeby wybuchów, będąc na wojnie? Czy oglądając filmy Michaela Baya? Dosłownie nie mam pojęcia.

Brzmi komicznie, ale chciałbym zgłębić sens tego. Bo co jest takiego niezwykłego w pokazie fajerwerków? Może i fajnie wyglądają - ale pokazy dronowych fajerwerków wyglądają jeszcze lepiej!

A co do lidera Bayer Full...

Nie zapomniałem o głupocie jego tweeta. Wyjaśnijmy sobie to raz na zawsze: Szarik to fikcyjny bohater. Ten pies NIE uczestniczył w żadnej prawdziwej wojnie. Tak samo, jak można powiedzieć, że Bayer Full NIE zdobył żadnej prawdziwej popularności w Chinach. W obu przypadkach była to jedynie fikcja literacka.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Pracujesz dla Netflixa? Musisz porzucić swoje wartości i przygotować się na szkodliwe treści