gaming
"Stray", gra o kotach, przyciąga… KOTY przed ekrany 🐈
Gamer Graveyard

Przeglądarka Opera GX otworzyła... cmentarz. Możesz tam pochować kolegę

Źródło zdjęć: © Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,05.12.2021 08:00

Pamiętasz tego znajomego, z którym godzinami łoiłeś w gry wideo? Pewnego dnia straciliście kontakt, bo on założył rodzinę albo poszedł na studia. Co powiesz na to, aby postawić nagrobek na jego pamiątkę... i to jeszcze w Metaverse? Poznaj Gamer Graveyard!

bFZOjizn

Firma stojąca za przeglądarką Opera stworzyła produkt, który zadowoli wszystkich pecetowców - Opera GX. Jest to jedyna na świecie przeglądarka dla graczy, którą swego czasu recenzował Oliwier. Opera GX ponownie przykuła uwagę nietypowym pomysłem, ponieważ uruchomiła... wirtualny cmentarz dla graczy. Brzmi absurdalnie? Wcale takie nie jest!

Opera GX uruchomiła Gamer Graveyard - wirtualną przestrzeń, "usługę online", w której gracze mogą tworzyć cyfrowe nagrobki, aby pochować innych graczy lub upamiętnić ich awatary.

bFZOjizp

Gamer Graveyard - zaszalej na kreatorze nagrobków

Cmentarz dla graczy jest zbudowany w 8-bitowym stylu 2D. Twórcy projektu oddali graczom do dyspozycji kreatora nagrobków, za pomocą którego ludzie mogą wybrać szatę graficzną nagrobka, napisać pseudonim przyjaciela i wskazać datę ostatniego spotkania online. Nagrobek jest następnie umieszczany na cmentarzu i można go udostępniać na platformach społecznościowych lub wysyłać do zaginionego przyjaciela.

Gamer Graveyard
Gamer Graveyard (Opera.com)

Jeśli umrzesz w Metaverse, na szczęście nie umrzesz w prawdziwym życiu. Ale ludzie tęsknią za tobą. Cmentarz online to narzędzie, dzięki któremu ludzie w subtelny sposób mogą powiedzieć znajomym, którzy zaginęli na Discordzie lub w grze wideo, że za nimi tęsknią.

- Maciej Kocemba, szef Opera GX

Zaletą cyfrowego cmentarza jest to, że jest nieskończenie skalowalny, w związku z czym nigdy nie zabraknie "ziemi" na kolejne pochówki. Trochę zabawne, trochę straszne 🤔

Gamer Graveyard
Gamer Graveyard

Źródło: Opera.com

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Netflix. Gry mobilne platformy to porażka. Statystyki dają do myślenia