gaming
Polacy robią symulator papieża, w którym błogosławisz dzieci i obalasz komunę
Przeglądarka gamingowa

Gamingowa przeglądarka do pobrania za darmo. Free winy w każdej grze?

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,14.08.2020 19:04

Szukacie nowej przeglądarki, ale ani Chrome, ani Firefox, ani nawet Internet Explorer nie pasują do Waszych gamerskich upodobań? Jeżeli potrzebujecie przeglądarki z RGB i innymi fajnymi ficzerami, oto coś dla Was!

bFFlowvD

Wybór przeglądarki może wydawać się niektórym dość prozaiczną czynnością. Jedni są fanami Chrome, inni lubią preinstalowanego Edge’a. Jednak prawdziwi gracze nie mieli do tej pory żadnej ciekawej opcji.

Czas przeszły nie jest przypadkowy - Opera wyszła naprzeciw każdemu, kto potrzebuje gamingu w swoim życiu.

Oto OperaGX, pierwsza przeglądarka gamingowa

Tak, dobrze czytacie.

Firma stojąca za przeglądarką Opera postanowiła stworzyć specjalny produkt dla graczy.

Opera GX
Opera GX (Własne)

Ale wiecie, każdy może z niej skorzystać. Nikt nie sprawdza, czy codziennie nerdzicie w LoL-a czy Valoranta.

Owa gamingowa przeglądarka ma trochę sensu dla każdego świadomego użytkownika internetu. 

Czym wyróżnia się OperaGX na tle innych, standardowych przeglądarek?

RGB i personalizacja

bFFlowvF

Tak, mamy tutaj pełne wsparcie dla RGB. W pakiecie także dostajemy integrację z autorskim systemem Razer Chroma. Dzięki temu można połączyć np. podświetlenie klawiatury i przeglądarki, aby było w pełni zsynchronizowane.

RGB to nie wszystko, ponieważ personalizacja dotyczy też innych części przeglądarki. Tak samo jak w przypadku np. Chrome, możemy zmienić również motyw. A także animacje, co nie jest tak często spotykane.

Ograniczniki zużycia RAM-u, CPU czy internetu

Opera GX
Opera GX (Własne)

I to jest ficzer, który może się spodobać. Możliwość włączenia odpowiedniego limitu na zużycie np. pamięci RAM może się przydać każdemu. Jest to pomocna rzecz dla osób, które mają pootwierane kilkadziesiąt/kilkaset stron. Powyżej podpisany często miał jednocześnie włączone +250 kart w Chromie — zużycie pamięci wynosiło wtedy jakieś 6-8 GB. 

bFFlowvH

Stosowny slider w Operze GX pozwala dokładnie dostosować, ile przeglądarka będzie maksymalnie zużywała pamięci. To samo tyczy się też zużycia procesora i internetu. Użytkownicy mają nad tym kontrolę, co umożliwia na zmaksymalizowanie potencjału naszego komputera.

Wiadomo, aby mieć maksimum klatek na sekundę, najlepiej byłoby mieć włączoną tylko grę — i nic w tle. Nie wszyscy tak potrafią, a inni zwyczajnie nie mogą. Dlatego możliwość zminimalizowania osłabienia wydajności systemu może być mega dla niektórych. Szczególnie kiedy macie tylko 8 GB RAM-u, wtedy takie działanie pozwoli Wam na lepszy multitasking i mniejsze zamulanie komputera.

Co jeszcze można znaleźć w GX-ie?

Opera GX
Opera GX (Własne)

Sporo — ale są to mniejsze rzeczy, które można od razu ogarnąć sobie w innych miejscach za pomocą rozszerzeń, czyli m.in.:

  • Wbudowany Instagram
  • Komunikatory dostępne od zaraz (Messenger, Telegram i WhatsApp)
  • Możliwość pop-upowania filmów, nawet ponad kartami czy innymi aplikacjami na komputerze
  • Wbudowany i darmowy VPN
bFFlowvN

Warto spróbować?

Pewnie. Szczególnie warto, jeżeli szukamy alternatywy dla naszej obecnej przeglądarki. OperaGX obecnie jest w fazie wczesnego dostępu, ale każdy może ją pobrać kompletnie za darmo. Obecnie na rynku nie ma innej tak wypchanej zawartością przeglądarki.

Aby mieć podobną funkcjonalność w Chrome czy Firefoxie, trzeba trochę naściągać dodatkowych rozszerzeń. A tutaj mamy wszystko dosłownie pod ręką. No i jak coś Wam nie podejdzie, to zawsze możecie odinstalować Operę GX i wrócić do starego dobrego Internet Explorera.

Macie już zainstalowaną gamingową przeglądarkę?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
"Cyberpunk: Edgerunners" - WRESZCIE wiemy coś o anime od Netfliksa