trendy
Burza na TikToku. "Nie chcę, żeby mój syn szukał pracy"
Trend o paczkomatach

Prezenty w paczkomatach dla kurierów. Bożonarodzeniowy trend na TikToku

Źródło zdjęć: © TikTok, Unsplash
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,01.12.2022 10:00

Na TikToku zyskuje na popularności trend, którego adresatami są kurierzy. Nadawcy przesyłek zostawiają w paczkomatach - poza przesyłką - drobny upominek dla kuriera. Internauci prześcigają się w pomysłach na prezent.

Okres przedświąteczny do czas wzmożonej pracy dla kurierów. Ludzie zamawiają prezenty, co oznacza, że ruch przy paczkomatach jest większy niż zazwyczaj. W mediach społecznościowych powstał trend, którego celem jest umilenie pracy kurierom w intensywnym, przedświątecznym okresie.

Użytkownicy TikToka nagrywają filmy oznaczone hasztagiem #dlakuriera. Idea jest prosta. Kiedy ktoś nadaje przesyłkę paczkomatem, zostawia w skrytce nie tylko paczkę, ale i drobny upominek dla kuriera. Najstarsze klipy w ramach akcji pochodzą z 2021 roku. Teraz trend znów zyskał popularność.

Użytkownicy TikToka zostawiają upominki dla kurierów w paczkomatach

Internauci mają różne pomysły na prezent dla kuriera. Do skrytek trafiają czekolady, ciastka, napoje, a nawet... papierki po lodach Ekipy Friza. Niektórzy wypisują kartki z życzeniami albo listy z podziękowaniami za pracę.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

W komentarzach pod filmami internauci dyskutują, czy zostawianie upominków dla kurierów ma sens. Niektórzy piszą, że przewożenie paczek jest standardowym obowiązkiem kurierów, za co dostają wynagrodzenie. W dyskusji wypowiadają się kurierzy, którym akcja bardzo się spodobała i nie mają nic przeciwko drobnym upominkom w skrytkach.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
ChatGPT jeszcze potężniejszy. Uzyskał dostęp do internetu