trendy
Maja Staśko znów hejtowana. Za krytykę słabego trendu na TikToku
Uniwersytet Harvarda przeprasza Azjatów

Prestiżowa uczelnia przeprasza za "pomocne" rady dla azjatyckich studentów xD

Źródło zdjęć: © Charles DeLoye / Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,01.04.2021 17:13

Uniwersytet Harvarda przeprosił za użycie niefortunnego sformułowania w poradniku dotyczącym rasizmu. Uczelnia zasugerowała, że studenci z krajów azjatyckich, którzy doświadczyli dyskryminacji rasowej, "mogą żałować, że są Azjatami".

Na Uniwersytet Harvarda spadła potężna krytyka po tym, jak w akademickim poradniku na temat anty-azjatyckiego rasizmu uczelnia napisała, że studenci pochodzenia azjatyckiego, którzy doświadczyli dyskryminacji rasowej, mogą "[...] czuć wstyd. Możecie żałować, że jesteście Azjatami, ale pamiętajcie, że wasi przodkowie przetrwali takie same lub nawet gorsze incydenty".

Kontrowersyjny poradnik ukazał się na uniwersyteckiej stronie Doradztwa i usług w zakresie zdrowia psychicznego (CAMHS). W materiałach czytamy, że nietolerancję rasową można przetrwać "[...] doceniając piękno i siłę swojej społeczności. Dlatego poszukujcie lub twórzcie literaturę, sztukę, filmy, programy i muzykę, które ukażą waszą społeczność w pozytywnym świetle".

trwa ładowanie posta...

Harvard przeprasza za "świetne" porady dla azjatyckich studentów

Po tym, jak media zwróciły uwagę na kontrowersyjne materiały, uczelnia usunęła niefortunne sformułowanie. Harvard opublikował przeprosiny, w których wyjaśnił, że celem CAMHS jest wspieranie wszystkich studentów, "którzy doświadczają niepokoju w swoim życiu [...] niektóre ostatnio opublikowane przez nas treści nie tylko nie spełniły tej misji, ale spowodowały większy stres w naszej społeczności".

Internauci krytykują materiały Uniwersytetu Harvarda

Matteo Wong, autor wydawnictwa Harvard Crimson, wypunktował, co jest problematyczne w materiałach edukacyjnych dotyczących rasizmu:

Harvard mówi mi, że A) rasizm się zdarza, nie martw się, twoi przodkowie mieli gorzej (proszę, powiedzcie mi, skąd wiecie, kim byli przodkowie, gdzie mieszkali i co przeżyli?) [...] B) Przemyśl rasizm podczas pisania i rysowania C) jeśli zamierzasz przemyśleć swój rasizm tworząc sztukę, upewnij się, że sztuka jest radosna i celebrowana w społecznościach azjatyckich, bo to jedyna rzecz, jaką chcą zobaczyć ludzie

- Matteo Wong
trwa ładowanie posta...

Zastanawialiście się kiedyś, co wie o Was Google? Oliwier to sprawdził i dowiedział się zaskakujących rzeczy.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Jak fotografują młodzi Polacy? Trzymaj pion, by być na poziomie