Złamane obostrzenia antycovidowe? Chiny wróciły na chwilę do marszu wstydu

Poważne złamanie obostrzeń antycovidowych? Wstydliwy przemarsz ulicami miasta jak z "Gry o Tron"

Źródło zdjęć: © Twitter.com, YouTube, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,01.01.2022 10:01

Marsz wstydu to nowy pomysł chińskiego miasta. Ma walczyć z osobami łamiącymi obostrzenia związane z koronawirusem. Przemarsz wstydu jak z "Gry o Tron" - to się stało w Chinach.

Pamiętacie "Grę o Tron"? To ten serial, który najpierw był świetny, a potem ostatni sezon był jednym i niestety długim żartem. Sezon 5 przyniósł tzw. walk of shame czy też marsz pokutny. Jedna z głównych antagonistek (chociaż…), musiała przejść przez miasto, wystawiają się na agresję i pośmiewisko otoczenia. Dla osób, które oglądały serial pierwszy raz, to wydarzenie potrafiło nadać cechy normalnego człowieka nawet omawianej postaci.

No - to teraz coś podobnego wprowadziła jedna z prowincji w Chinach.

Marsz wstydu dla osób nieprzestrzegających obostrzeń antycovidowych

W mieście Jingxi nieźle się bawią - miasto to jest położone na granicy z Wietnamem. Osoby, które brały udział w przerzucaniu osób pomiędzy granicami, zostały skazane na wspomniany wcześniej marsz wstydu.

Granice przez pandemię są szczelnie zamknięte i przekraczanie ich przez normalnych cywilów jest niemożliwe. Jak widać, znalazło się grono osób, które chciałby spróbować swojego szczęścia na zarobek.

trwa ładowanie posta...

Przemytnicy nie musieli się rozbierać, ale ich ubiór podczas przemarszu składał się ze skafandra ochronnego, jak i ich fotografii ich twarzy, która dyndała na szyi.

trwa ładowanie posta...

Inne portale trafnie podają, iż podczas wprowadzania dyktatury komunistycznej, dokładniej w czasie przejęcia władzy przez Mao Zedunga. Tl;dr: osoby, które miały być przeciwne rewolucji komunistycznej, były upodlane i wystawianie na nienawiść ludu.

Czy miasto Jingxi powtarza takie akcje? Jak mogliście przeczytać: w sumie, to tak. Ostatni przemarsz wstydu miał miejsce w 2006 r., gdzie na złość ludu zostało 100 kobiet oskarżonych o prostytucję.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0