popkultura
"Twoje 5 Minut 2!". Odcinek 2. Kto odpadł? Co się wydarzyło?
Jaś Kapela pozwany?

Polityk pozwie Jasia Kapelę. Chodzi o tatuaż dotyczący papieża Jana Pawła II

Źródło zdjęć: © Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,12.07.2022 19:00

Jaś Kapela dopiero stoczył walkę w oktagonie, a już musi się szykować do kolejnego pojedynku. Najprawdopodobniej odbędzie się on przed obliczem sądu. Poeta ma zostać pozwany za tatuaż głoszący kontrowersyjną teorię dotyczącą papieża Polaka.

Strój księdza i dziwaczny taniec nie pomogły Jasiowi Kapeli podczas pojedynku na Prime Show MMA 2. Lewicowy publicysta dostał potężny łomot od aktora i piosenkarza Konrada "Skolima" Skolimowskiego. Kapela po przegranej walce nie może liczyć na odpoczynek. Mężczyzna najprawdopodobniej stanie przed sądem za tatuaż "JP2GD", który ma oznaczać - jak mówi sam Kapela cytowany przez Wirtualne Media"Jan Paweł II Gwałcił Małe Dzieci".

"Mój pełnomocnik właśnie pisze zawiadomienie do prokuratury na @JasKapela za to, co mówi o Św. Janie Pawle II - że gwałcił małe dzieci" - ogłosił Tomasz Bartosiak na Twitterze. Bartosiak jest działaczem społecznym, politykiem, członkiem zarządu Fundacji Patriotyzm i Wolność. "Pora skończyć z tym lewackim ściekiem nienawiści wycelowanym w Kościół, wszystkich katolików i naszych Świętych. Będziesz przepraszał!"- dodał.

trwa ładowanie posta...

.

Jaś Kapela chce stoczyć walkę w obronie tatuażu

Kapela błyskawicznie zareagował na zapowiedź pozwu. Publicysta zaprosił Bartosiaka do wyjaśnienia sprawy w oktagonie. "Ale po co od razu do sądu? I bez takich bzdur mają za dużo na głowie. Nie możemy sobie tego wyjaśnić jak mężczyźni? Zapraszam do oktagonu" - napisał Kapela.

"Jasiu, Jasiu, Jasiu. 190 cm i 86 kg - wyglądałbyś jakby kombajn po Tobie przejechał", odpowiedział Bartosiak. "Naprawdę nie chcę Ci robić krzywdy, a jedynie nauczyć szacunku do Św. Jana Pawła II" - dodał.

trwa ładowanie posta...

Kapela: Nie obrażam Jana Pawła II

Jaś Kapela udzielił komentarza dla Wirtualnemedia.pl. Publicysta stwierdził, że nie chodzi mu o obrażanie papieża Polaka. - Tatuaż to pewna metafora. (...) Idzie raczej o zwrócenie uwagi na problem, jakim jest tuszowanie spraw pedofilskich w Kościele Katolickim. To odbywa się ciągle. Myślę, że taka sprawa mogłaby być okazją do nagłośnienia tego problemu, który niestety w Polsce ciągle nie został rozwiązany.

Kapela liczy na to, że jeśli rozprawa dojdzie do skutku, jej przebieg będzie transmitowany w telewizji. Przypomnijmy, że Kapela już raz ucierpiał w związku z kontrowersyjnym tatuażem o Janie Pawle II. Odbyło się to podczas rundek przed galą Prime Show MMA 2. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście Oliwiera.

Jaś Kapela: W zawiadomieniu jest błąd

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jasia Kapelę zostało opublikowane na Twitterze. Lewicowy publicysta odniósł się do pisma, twierdząc, że w zawiadomieniu jest błąd: Nie mam tatuażu Jan Paweł 2 gwałcił małe dzieci, tylko JP2GMD. To znaczy Jan Paweł 2 gratuluje mi dokonań. O gwałconych dzieciach powiedziałem tylko dla żartu, żeby zdenerwować Bagietkę. Przecież wiadomo, że JP2 gromił molestujących duchownych, stwierdził Kapela.

trwa ładowanie posta...

O tym, czy dojdzie do procesu zadecydują wyniki postępowania prokuratury, która - po zbadaniu dowodów - może skierować do sądu akt oskarżenia. Gdyby finalnie sprawa trafiła na wokandę sądową, byłaby dobrą okazją do debaty - przed sądem i w szeroko pojętej opinii publicznej - nad postacią Jana Pawła II i jego rzekomą rolą w tuszowaniu spraw pedofilii w Kościele. A Kapeli zapewne to odpowiada.

trwa ładowanie posta...

Źródła: wirtualnemedia.pl/Twitter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Pastor z TikToka twierdzi, że w piekle słychać Rihannę