gaming
Najbardziej szalone mody do "Hogwart's Legacy". Shrek zamiast miotły
Vatican Gardens

Polacy robią symulator papieża, w którym błogosławisz dzieci i obalasz komunę

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.04.2022 14:00

Jeśli marzyliście o tym, aby zostać papieżem, wkrótce wam się to uda. Polska firma Golden Eggs Studio produkuje grę wideo "Vatican Gardens", w której zasiadacie na tronie Stolicy Apostolskiej w okresie zimnej wojny. W pisaniu scenariusza pomaga poseł KO.

Były już symulatory kozy. Trawy. Kamienia. Księdza. Chleba. Wreszcie przyszedł czas na symulator papieża. "Rzeczpospolita" informuje, że jeszcze w 2022 roku na rynku zadebiutuje gra Vatican Gardens lub znana pod alternatywnym tytułem Pope Simulator. Jako gracze wcielimy się w szefa Watykanu i kościoła katolickiego. Będziemy podejmować decyzje, od których zależy los świata.

Czy w pracę nad tytułem zaangażowali się znani twórcy z gamedevu? No niekoniecznie. Jednym z nich jest Paweł Kowal, który na co dzień zasiada w ławach poselskich Koalicji Obywatelskiej. Poseł współtworzy scenariusz do Vatican Gardens, ponieważ z wykształcenia jest historykiem. Gra ma być wierna prawdziwym wydarzeniom, które miały miejsce w okresie zimnej wojny.

Vatican Gardens (ex Pope Simulator) Game Preview Golden Eggs Studio

Bądź jak Jan Paweł II

Historia ukazana w Vatican Gardens będzie (podobno) mocno prawdopodobna.

Oznacza to, że przedstawione w niej postaci i miejsca nieprzypadkowo są podobne do postaci prawdziwych i znanych. Zwłaszcza Polakom z dobrych katolickich rodzin. Gra będzie utrzymana w konwencji thrillera szpiegowskiego. (...) Oczekujcie jakości podobnej jak w "Heavy Duty".

- Golden Eggs Games

Chyba nie poczujecie się zaskoczeni, jeśli zdradzę, że w Vatican Gardens chodzi o jak najlepsze odgrywanie roli papieża. Swoją przygodę zaczniemy w dniu konklawe, a w trakcie rozgrywki zanurzymy się w świat relacji politycznych, w związku z czym czekają nas trudne wybory. Wszystkie decyzje, które podejmiemy, przełożą się na los milionów wiernych oraz nas samych.

Symulator papieża będzie globalnym hitem?

Twórcy gry mają globalne aspiracje, dlatego Vatican Gardens powstaje w języku angielskim. Kluczowymi rynkami będą obie Ameryki, Europa Zachodnia i Azja.

Golden Eggs Games opublikowało na YouTube fragment rozgrywki. Hejterzy zapewne powiedzą, że wygląda siermiężnie, kiczowato i po taniości. O prawdziwym efekcie przekonamy się w dniu premiery, kiedy weźmiecie urlop w pracy, aby w Pope Simulator zatuszować pedofilię w kościele.

Pope Simulator - Trailer

Źródła: Rzeczpospolita/Wprost

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
"Death From Above". Powstała pierwsza gra o wojnie w Ukrainie