6. sezon Ricka i Morty - kiedy premiera?

Po finale "Ricka i Morty'ego" najważniejsze pytanie brzmi - KIEDY 6. sezon?

Źródło zdjęć: © YouTube, Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.09.2021 13:45

6 września zakończył się (i to w jaki sposób!) 5. sezon "Ricka i Morty'ego". Kiedy pojawią się kolejne odcinki przygód szalonego dziadka-naukowca i jego wnuczka? Jest nadzieja, że niebawem.

Finałowe odcinki 5. sezonu "Ricka i Morty'ego" były absolutną petardą. Po absurdalnym (bo pełnym wron) i jednocześnie przygnębiającym "Forgetting Sarick Mortshall" dostaliśmy "Rickmurai Jack", czyli origin story Ricka Sancheza i powrót Złego Morty'ego - czyli bohatera, który prędzej czy później musiał się ponownie pojawić w serialu. Zły Morty wrócił z rozmachem i jeszcze bardziej namieszał nam w głowach

W 2018 roku Adult Swim (studio tworzące "Ricka i Morty'ego") ogłosiło, że powstanie jeszcze 70 odcinków kultowej animacji o przygodach dziadka-naukowca i jego wnuczka. Z obiecanych 70 odcinków pojawiło się na razie 20 (10 w 4. sezonie, 10 w 5. sezonie). Oznacza to, że powinniśmy się spodziewać jeszcze 5 sezonów "Ricka i Morty'ego" - zakładając, że kolejne sezony będą obejmowały po 10 odcinków.

6. sezon "Ricka i Morty'ego" - kiedy premiera?

Nie ma jeszcze oficjalnej daty, kiedy nastąpi premiera kolejnych odcinków "Ricka i Morty'ego". Zagraniczne media podają, że 6. sezon jest obecnie w fazie produkcji (właściwie to jest od czerwca 2020 roku) i powinniśmy się go spodziewać rok po emisji sezonu 5. Z tej kalkulacji wynika, że 6. sezon najprawdopodobniej pojawi się w streamingu w czerwcu 2022 roku.

Co wiadomo o 6. sezonie "Ricka i Morty'ego"?

Dan Harmon - scenarzysta odpowiedzialny za "Ricka i Morty'ego" - w październiku 2020 roku powiedział, że pracuje nad finałem 6. sezonu. Można więc przypuszczać, że kolejny sezon kultowego serialu jest już dawno napisany i teraz trwa praca animatorów. Dan Harmon zdradził również, że w powstawanie 6. sezonu zaangażował się Alex Rubens - scenarzysta m.in. odcinka "Nowe ciało, nowe kłopoty" z sezonu 2.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 12
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2