muzyka
Znamy datę rozprawy Maty. Tego dnia wyda kawałek pt. "HAHAHA"?
Piosenka rapera "Pat" podbija Polskę!

Piwo "Tyskie" może nie jest najlepsze, ale za to "Tyskie" od brytyjskiego rapera jest świetne!

Źródło zdjęć: © Instagram, kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,06.08.2021 12:20

Zastanawialiście się kiedyś, jak najłatwiej pokazać, że coś jest o Polsce - ale bez pisania nazwy naszego kraju w tytule? Brytyjski raper o polskich korzeniach nazwał swój nowy singiel… "Tyskie"

Ile już widzieliśmy słabych kawałków muzycznych, które starały się pokazać naszą polskość? Od ręki można byłoby przytoczyć piosenki na EURO 2012, wydarzenia kulturalne - a nawet mundial.

Czy wiecie, że karierę muzyczną… tzn. "k a r i e r ę" muzyczną miał także jeden z asów polskiego kina? Michał Milowicz nagrał kiedyś piosenkę na mundial. Jeżeli nigdy nie zapoznaliście się z taką perełką, to co robicie w internetach?

Michał Milowicz "Hit na Mundial"!!!

I tak, Maciej Dąbrowski pojawia się w 2 minucie.

Milowicz jednak nikogo nie grzeje. Co innego nowy kawałek: "Tyskie"

Pat - brytyjski raper, gwiazda TikToka i… były mieszkaniec Polski! Urodzony w Piekarach Śląskich, spędził w nich swoje pierwsze siedem lat życia. Potem przeniósł się do Wielkiej Brytanii. Teraz jest ogromną osobistością z TikToka: ponad 1,3 miliona obserwujących to świetny wynik. Jego twórczość możecie obejrzeć na kanale @patrykwxjcik.

Pat - Tyskie (Official Music Video)

A oto jego kawałek, który promuje Polskę i pokazuje swoistą polskość. Jego okiem oczywiście - osoby, która przybyła do naszego kraju pierwszy raz od przeprowadzki. Co się zmieniło przez 10 lat? Piosenka jest zrobiona świetnie pod każdym kątem. Lirycznie to bomba. Teledysk ogląda się niesamowicie miło. A sam Pat? Wydaje się pozytywną osobą.

trwa ładowanie posta...

Tyskie to utwór o kulturze, który pokazuje dwie strony mojej tożsamości - polską i angielską. Chciałem napisać numer, który odda to, jak się czułem w momencie pisania. To piosenka o głębokim myśleniu i wspominaniu przeszłości oraz patrzeniu w przyszłość. "Na ławeczce Tyskie piję" to tekst, który przedstawia polski stosunek do życia i jest o zagłębieniu się w swoje myśli, kontemplacji otoczenia i traktowaniu życia jako podróży.

trwa ładowanie posta...

A co na to samo Tyskie?

Nie, piosenka nie była w żaden sposób sponsorowana przez właściciela marki Tyskie, czyli Kompanię Piwowarską. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, sama marka jest zadowolona z kawałka:

Widzieliśmy teledysk Pata do utworu "Tyskie" i przyglądamy się w sieci reakcjom, które wywołuje. Cieszy nas, że chociaż stworzony bez naszego udziału, utwór jest kwintesencją platformy komunikacyjnej marki Tyskie - "Przejdźmy na TY". Śląskie korzenie rapera, nostalgiczny sposób pokazania Piekar Śląskich, wspólnego spędzania czasu, to również kontekst marki, która ma w Polsce długą historię i którą Polacy na emigracji darzą sentymentem. Tak jak internauci, trzymamy kciuki za pomyślny rozwój artystycznej kariery Pata i gratulujemy mu utworu, który może łączyć Polaków mieszkających w Polsce i poza nią, przywołując miłe wspomnienia i symbole rodzinnych stron.

- Małgorzata Komańska dla portalu Wirtualnemedia.pl

Ciekawostka na koniec! Pat za nagranie teledysku otrzymał mandat w wysokości dwóch tysięcy - nie wiemy, czy chodzi o złote, czy funty.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Sam Smith wielbi szatana? Teorie spiskowe po Grammy 2023