Piosenka rapera "Pat" podbija Polskę!

Piwo "Tyskie" może nie jest najlepsze, ale za to "Tyskie" od brytyjskiego rapera jest świetne!

Źródło zdjęć: © Instagram, kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,06.08.2021 12:20

Zastanawialiście się kiedyś, jak najłatwiej pokazać, że coś jest o Polsce - ale bez pisania nazwy naszego kraju w tytule? Brytyjski raper o polskich korzeniach nazwał swój nowy singiel… "Tyskie"

Ile już widzieliśmy słabych kawałków muzycznych, które starały się pokazać naszą polskość? Od ręki można byłoby przytoczyć piosenki na EURO 2012, wydarzenia kulturalne - a nawet mundial.

Czy wiecie, że karierę muzyczną… tzn. "k a r i e r ę" muzyczną miał także jeden z asów polskiego kina? Michał Milowicz nagrał kiedyś piosenkę na mundial. Jeżeli nigdy nie zapoznaliście się z taką perełką, to co robicie w internetach?

Michał Milowicz "Hit na Mundial"!!!

I tak, Maciej Dąbrowski pojawia się w 2 minucie.

Milowicz jednak nikogo nie grzeje. Co innego nowy kawałek: "Tyskie"

Pat - brytyjski raper, gwiazda TikToka i… były mieszkaniec Polski! Urodzony w Piekarach Śląskich, spędził w nich swoje pierwsze siedem lat życia. Potem przeniósł się do Wielkiej Brytanii. Teraz jest ogromną osobistością z TikToka: ponad 1,3 miliona obserwujących to świetny wynik. Jego twórczość możecie obejrzeć na kanale @patrykwxjcik.

Pat - Tyskie (Official Music Video)

A oto jego kawałek, który promuje Polskę i pokazuje swoistą polskość. Jego okiem oczywiście - osoby, która przybyła do naszego kraju pierwszy raz od przeprowadzki. Co się zmieniło przez 10 lat? Piosenka jest zrobiona świetnie pod każdym kątem. Lirycznie to bomba. Teledysk ogląda się niesamowicie miło. A sam Pat? Wydaje się pozytywną osobą.

trwa ładowanie posta...

Tyskie to utwór o kulturze, który pokazuje dwie strony mojej tożsamości - polską i angielską. Chciałem napisać numer, który odda to, jak się czułem w momencie pisania. To piosenka o głębokim myśleniu i wspominaniu przeszłości oraz patrzeniu w przyszłość. "Na ławeczce Tyskie piję" to tekst, który przedstawia polski stosunek do życia i jest o zagłębieniu się w swoje myśli, kontemplacji otoczenia i traktowaniu życia jako podróży.

trwa ładowanie posta...

A co na to samo Tyskie?

Nie, piosenka nie była w żaden sposób sponsorowana przez właściciela marki Tyskie, czyli Kompanię Piwowarską. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, sama marka jest zadowolona z kawałka:

Widzieliśmy teledysk Pata do utworu "Tyskie" i przyglądamy się w sieci reakcjom, które wywołuje. Cieszy nas, że chociaż stworzony bez naszego udziału, utwór jest kwintesencją platformy komunikacyjnej marki Tyskie - "Przejdźmy na TY". Śląskie korzenie rapera, nostalgiczny sposób pokazania Piekar Śląskich, wspólnego spędzania czasu, to również kontekst marki, która ma w Polsce długą historię i którą Polacy na emigracji darzą sentymentem. Tak jak internauci, trzymamy kciuki za pomyślny rozwój artystycznej kariery Pata i gratulujemy mu utworu, który może łączyć Polaków mieszkających w Polsce i poza nią, przywołując miłe wspomnienia i symbole rodzinnych stron.

- Małgorzata Komańska dla portalu Wirtualnemedia.pl

Ciekawostka na koniec! Pat za nagranie teledysku otrzymał mandat w wysokości dwóch tysięcy - nie wiemy, czy chodzi o złote, czy funty.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1