Papież Franciszek

Papież Franciszek jest EKOŚWIREM? Przypomina, że wyrzucanie plastiku do wody to przestępstwo

Źródło zdjęć: © Canva
Anna RusakAnna Rusak,07.02.2022 13:53

Papież Franciszek udzielił nowego wywiadu, w którym przypomniał główne myśli ze swojego pontyfikatu. Potępił konserwatystów w Kościele i stwierdził, że wyrzucanie plastiku do morza jest przestępstwem.

Papież Franciszek ostatnio bardzo pozytywnie nas zaskakuje! Niedawno odniósł się do sytuacji osób LGBTQ+ i poradził rodzicom, by "nie potępiali swoich dzieci", gdy okaże się, że należą do tej społeczności. Teraz poruszył kwestie ekologiczne.

W godzinnym wywiadzie dla "RAI Channel 3" Franciszek poruszył kilka kluczowych spraw, które mają przyświecać jego pontyfikatowi. Może tego nie pamiętacie, ale ekologia i sprawa kryzysu klimatycznego to jedne z ważniejszych dla niego zagadnień.

Papież Franciszek kontra plastik

Papież Franciszek wypowiedział się m.in. na temat plastiku. Stwierdził, że wyrzucanie go do wody i zaśmiecanie jej jest przestępstwem, a takie działania powinny się jak najszybciej skończyć, jeśli chcemy ocalić planetę dla przyszłych pokoleń.

Wrzucanie plastiku do morza jest przestępstwem. Zabija bioróżnorodność, zabija Ziemię, zabija wszystko.

trwa ładowanie posta...

Papież opowiedział też przy okazji historię nawiązującą do tego problemu. Opisał, jak pewnego roku odwiedzili go rybacy. Chcieli zwrócić jego uwagę na tony plastiku, które znaleźli w Morzu Adriatyckim. Gdy później spotkał ich ponownie, rybacy przekazali mu, że tym razem znaleźli dwa razy więcej plastiku w morzu, ale nie zostawili go tak po prostu.

Postanowili choć trochę posprzątać wodę z zanieczyszczeń. Papież Franciszek zwrócił wtedy uwagę na to, że: "opieka nad wszelkim stworzeniem jest procesem, w który musimy się zaangażować". Zaznaczył też, że bardzo ważną rolę odgrywa w tym wszystkim edukacja.

Papież Franciszek i tango

Oprócz tego podczas wywiadu Franciszek potępił ideologiczną sztywność konserwatystów w kościele i zdradził, jaki gatunek muzyczny lubi najbardziej (to muzyka klasyczna i tango).

My oczywiście zgadzamy się w papieżem Franciszkiem i też zachęcamy was do ograniczania plastiku i edukowania. Gdybyście mieli ochotę zainspirować się rybakami, to też zawsze możecie trochę posprzątać naszą planetę z tych szkodliwych śmieci!

Źródło: reuters.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0