film
"Bros" to film o gejach. Rodzice zabierają na niego dzieci. Wpadka Google?
Ostatni Komers

"Ostatni Komers" jest jak ostry melanż bez kaca - WSPANIAŁY (RECENZJA)

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Michał DziedzicMichał Dziedzic,22.06.2021 01:14

Film, na który warto wybrać się tego lata i taki, który zapamiętacie na lata. W polskim kinie dawno nie było tyle funu i luzu.

bGyQpWmX

Na ekrany polskich kin trafił właśnie film Ostatni Komers. Obsypany nagrodami debiut Dawida Nickela - pierwszego polskiego reżysera, który jest wyoutowanym gejem. Produkcja opowiada o ostatnim tygodniu szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. Poznajemy historie kilku uczniów, którzy przeżywają swoje pierwsze miłości, rozczarowania oraz uniesienia. Lepka atmosfera gorącego lata oraz buzujące hormony nastrajają ich do uprawiania seksu i tańczenia techno w oparach jointów. To ostry rave, z którego twórcy wychodzą bez żadnej zadyszki.

Gdy usłyszałem, że zbliża się premiera filmu obrazującego pokolenie Z, nie ukrywam, bałem się cringe'u i moralizatorskiego wdzięku, który często pojawia się w produkcjach o tzw. "młodych ludziach". Na szczęście się rozczarowałem, bo w Ostatnim Komersie absolutnie nikt nikogo nie ocenia, a nastolatkowie traktowani są tak, jak traktowani być powinni. Z pełnym szacunkiem i zrozumieniem. Szybko zostajemy wciągnięci w wir ich ekstatycznych "pierwszych razów" i całkiem przednio się bawimy, szczególnie, że to charakterne postacie, których ciężko nie polubić.

Ostatni Komers
Ostatni Komers (Materiały prasowe)

Obsada jest równie młoda, co przekonująca. Odgrywający główne role: Mikołaj Matczak, Michał Sitnicki, Sandra Drzymalska (znana z Sexify) oraz Net Kaczmarek i Jakub Wróblewski są jak żywcem wyjęci ze szkolnego korytarza, gdzie plotki rozchodzą się szybciej niż dźwięk dzwonka. Paląc po kryjomu papierosy w toalecie i opalając się na osiedlowym basenie, odbywają emocjonujące konwersacje, przy których powstrzymanie śmiechu może być dla widza sporym wyzwaniem. Podobne "rozmowy na szczycie" o seksach, dziewczynach i chłopakach odbywał w końcu każdy z nas. Łatwo więc przeglądać się w tym lustrze i wybrać na sentymentalną wycieczkę po wspomnieniach własnych młodzieńczych ekscesów. Bóg jeden wie, na jakie kosmate manowce zabrniecie.... (Spoiler alert: WARTO).

bGyQpWmZ

Cały ten trip odbywa się przy bezbłędnej muzyce od DJ Lotosa, LowRoar, Duit, Hani Rani, Belli Ćwir czy Kalwi&Remi. Owszem, będziecie przez ponad godzinę vibować do kultowego Explosion z bananem na twarzy. Bo soundtrack wiernie oddaje klimat całego filmu: jest bezpretensjonalny, świeży i uwodzicielski. Ostatni Komers to wixa, na której po prostu chce się tańczyć.

OCENA: 7,5/10

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
"Strażnicy Galaktyki 3". Zwiastun już w sieci. Co dalej z Rocketem?