Nowy serial twórców „Dark": “Something Is Killing The Children”

Nowy serial twórców "Dark". O czym będzie "Something Is Killing The Children"?

Źródło zdjęć: © Dark, Netflix
Anna RusakAnna Rusak,27.02.2023 16:45

Twórcy "Dark" nie zamierzają się poddać. Po klęsce z serią "1899" powracają z nowym projektem. Tym razem będą odpowiadać za ekranizację komiksu "Something Is Killing The Children". Szykuje się kolejny hit?

Anulowanie serialu "1899", w którym zagrał Maciej Musiał, zasmuciło niektórych fanów serii. W sieci pojawiły się wtedy głosy, że Netflix zbyt szybko zdjął dobrze zapowiadającą się historię, co zdarzyło mu się przecież nie po raz pierwszy. Czy taki sam los czeka nową produkcję?

Twórcy "Dark" - Jantje Friese i Barana bo Odara - pracują nad kolejnym serialem dla Netfliksa. Tym razem ich pomysł będzie bazował na serii komiksów o pożeranych przez potwora dzieciach. Czy powtórzą sukces pierwszej produkcji, czy może platforma po raz kolejny zdejmie ich serial?

Nowy serial od twórców "Dark"

Jak informuje portal Deadline, niemieccy twórcy zajmą się adaptacją komiksu "Something Is Killing The Children". To anglojęzyczna seria, która powstaje od 2019 roku. Została stworzona przez Jamesa Tyniona IV i Werthera Dell'Edera, a za publikację odpowiada Boom! Studio. Komiks sprzedał się już w ponad dwóch milionach egzemplarzy na całym świecie i zdobył wiele nagród.

Co ciekawe, o tym, że Netflix zamierza zekranizować komiks "Something Is Killing The Children", wiadomo od 2021 roku. Pierwotnie za serial miał odpowiadać Mike Flanagan ("Doktor Sen", "Nawiedzony dom na wzgórzu"), ale w 2022 roku poinformowano, że twórca rozstał się z projektem. Powodem miały być różnice w podejściu do serialu.

trwa ładowanie posta...

O czym jest "Something Is Killing The Children"?

Tym razem nie czekają na nas ani tajemnicze statki, ani podróże między przyszłością, teraźniejszością i przeszłością. Komiks "Something Is Killing The Children" opowiada o małym miasteczku, w którym potwory pożerają dzieci.

"Kiedy dzieci z Archer's Peak zaczynają znikać, wszystko wydaje się stracone. Większość z nich nigdy nie zostaje odnaleziona, a te, którym udaje się wrócić, opowiadają przerażające historie o stworzeniach żyjących w mrokach. Jedyną nadzieją na wytropienie i wyeliminowanie zagrożenia jest tajemnicza nieznajoma, który wierzy w opowieści dzieci i twierdzi, że widzi to, co one. Nazywa się Erica Slaughter i zabija potwory" - czytamy w opisie serii komiksów.

Trzeba przyznać, że fabuła nie do końca pasuje do niemieckiego duetu reżyserów. Możliwe jednak, że tak jak twórcy innego komiksowego serialu Netfliksa, czyli "Riverdale", zmodyfikują trochę opowieść i wplotą w fabułę charakterystyczne dla siebie zagadki. Przypomnijmy, że 7. sezon "Riverdale" pojawi się na platformie w marcu.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Deadline, Wikipedia

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0