pop-qultura
Ewa Zawada nie weźmie ślubu kościelnego. Katoboomerzy jęczą, że to GRZECH
Storytel "Random"

Nowa opowieść z Julią Wieniawą i Maciejem Musiałowskim w rolach głównych

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Anna RusakAnna Rusak,15.02.2021 16:20

Najnowszy projekt Storytel to nie tylko świetne nazwiska, ale i niezwykły koncept. „Random” to historia, która łączy w sobie dwie formy, by w jak najbardziej poruszający sposób, opowiedzieć o uczuciach

bEJPTUFv

Dwudziestolatkowie w mediach społecznościowych – to jeden z głównych tematów najnowszego słuchowiska, w którym możemy usłyszeć Julię Wieniawę i Macieja Musiałowskiego. To też jeden z bardziej ciekawych, pod względem konceptualnym, projektów, ponieważ łączy w sobie słuchowisko i film. O czym jest ta nowa opowieść?

On to Buka12. Ona Jantar91. Buka12, grany przez Maciej Musiałowskiego, czuje się samotny, bo zerwał z miłością swojego życia. Jantar91, grana przez Julię Wieniawę, szuka kogoś, z kim mogłaby zabić nudę. Poznali się przez tytułową internetową aplikację Random i początkowo nic o sobie nie wiedzieli. Łączył ich tylko głos. Głos i opowieść. Tak, z licznych rozmów o problemach i pasjach, narodziło się między nimi uczucie.

To, czy przetrwa zderzenie z rzeczywistością, zobaczymy na ekranie, bo choć przez główną część historii będziemy tylko przysłuchiwać się ich opowieściom, to ostatni, finałowy odcinek, pozwoli nam zobaczyć pierwsze spotkanie na żywo Jantar91 i Buki12. Zakończenie zostanie opublikowane na kanale YouTube autorki projektu Nataszy Parzymies.

Random

Już teraz na jej profilu możemy zobaczyć kilka wprowadzających w opowieść filmików. Na jednym z nich w roli wróżki pojawia się Katarzyna Nosowska. W pewnym momencie przez przypadek łączy się z nią jej dawna znajoma, grana przez Magdalenę Boczarską. Sami zobaczcie, co wynika z tego spotkania:

WRÓŻKA / WONDER (Random Stories) | powered by Storytel

Jeśli znacie serial „Kontrola”, który pojawił się w latach 2018-2020 na YouTube, dobrze wiecie, kim jest Natalia Parzymies. Jej siedmioodcinkową opowieść wyświetlono ponad 40 milionów razy, przetłumaczono na kilka języków i pokazywano na festiwalach na całym świecie. „Random” jest jej najnowszym projektem. Skąd w głowie autorki pojawił się pomysł na taką nową formę opowieści?

bEJPTUFx

„Miłości nie da się opisać słowami. Widzimy ją oczami wyobraźni, czujemy. Dlatego słuchowisko wydało mi się idealnym pretekstem do opowiedzenia o uczuciu, które wisi gdzieś pomiędzy bohaterami oddalonymi od siebie o setki kilometrów. Wszystko kryje się między słowami - w za długich pauzach, zawahaniach i szczerych wyznaniach. Jantar91 i Buka12 nie widzą się, nie znają nawet swoich prawdziwych imion, ale to co rodzi się między nimi jest prawdziwsze niż niejedno uczucie w realnym świecie”.

- Natasza Parzymies

Finałowy odcinek historii zostanie udostępniony pod koniec lutego, a na początku marca pojawi się też piosenka Macieja Musiałowskiego, którą możemy usłyszeć w słuchowisku. Utworu będzie można posłuchać w nowej aranżacji, ponieważ usłyszymy w nim także Julię Wieniawę.

bEJPTUFz

Tutaj możecie posłuchać całej opowieści, a my już niedługo ją dla Was zrecenzujemy. Dajcie też znać, czy podoba Wam się taka forma opowieści. A gdyby interesowały Was kosmetyki Julii Wieniawy, to przypominamy o naszych dwóch recenzjach, które możecie przeczytać tutajtutaj.

URODZINY / B-DAY (Random Stories) | powered by Storytel

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
"Wszystko, co musiał zrobić to być biały i hetero". Billy Porter KRYTYKUJE Vogue i Harry’ego Stylesa