Aktywiści będą udawali martwych

Nietypowy protest aktywistów. Padają na ziemię jak nieżywi

Źródło zdjęć: © Instagram - Extinction Rebellion Amsterdam / Instagram
Natalia Witulska,
02.02.2024 15:00

Holenderska grupa Extinction Rebellion Amsterdam w poniedziałek 5 lutego organizuje niecodzienny protest. Gdy w mieście rozlegnie się dźwięk syreny, aktywiści będą udawać martwych. Cel? Zwrócenie uwagi na kryzys klimatyczny.

W czwartek 1 lutego na Instagramie holenderskiej grupy Extinction Rebellion Amsterdam pojawił się wpis. Aktywiści namawiają w nim na dołączenie do organizowanego przez nich protestu klimatycznego w stolicy Holandii.

Udają martwych w imię kryzysu klimatycznego

Aktywiści klimatyczniExtinction Rebellion Amsterdam namawiają w mediach społecznościowych, aby dołączyć do nich podczas poniedziałkowego protestu. Na Instagramie przypominają, że kryzys ekologiczny nie jest wymysłem bądź chwilowym problemem. Podkreślają, że czasu jest coraz mniej i trzeba podjąć natychmiastowe działania.

"W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w Holandii włącza się syrena lotnicza. Co miesiąc chcemy przypominać, że kryzys klimatyczny i ekologiczny NIE jest testem, ale sytuacją nadzwyczajną. Niezbędne jest podjęcie działań już teraz, aby obniżyć emisję CO2 do zera i powstrzymać utratę różnorodności biologicznej" - czytamy na Instagramie holenderskich aktywistów klimatycznych.

Oryginalny protest w imię środowiska
Oryginalny protest w imię środowiska (Canva)

"Klimatyczna akcja alarmowa w Amsterdamie odbędzie się w poniedziałek 5 lutego. Spotykamy się o 11.45 pod pomnikiem Spinozy przy gemeentehuis (Amstel 2). Jest to niezakłócająca spokoju krótka akcja dostępna dla każdego" - czytamy dalej w poście aktywistów.

trwa ładowanie posta...

"Akcja ma charakter umierania: na dźwięk alarmu padamy na ziemię i przez kilka minut leżymy jak martwi, po czym się podnosimy. Na miejscu odbędzie się krótkie przemówienie wyjaśniające nasze działanie. Warto zabrać ze sobą coś miękkiego i ciepłego do położenia się i ubrać się stosownie do pogody" - napisali aktywiści.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 21
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 211
  • emoji smutek - liczba głosów: 11
  • emoji złość - liczba głosów: 26
  • emoji kupka - liczba głosów: 123
Rene,zgłoś
Piękny protest powinni zablokować wszystkie stacje benzynowe większość ludzi ma rowery na nich powinni jeździć. O zakazie jedzenia mięsa nie wspomnę
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Trochęmyśleć,zgłoś
Banda idiotów klimatycznych. Zmiana jest nie do zatrzymania , ziemia przybliżyła się do słońca w związku z mniejszym ciężarem. W związku z eksploatacją ziemi.
Odpowiedz
4Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Marcin,zgłoś
Mogliby zbierać śmieci ale będą się wylegiwać i jeszcze będą wciskać kit że to dla dobra ludzkości
Odpowiedz
8Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 132
Komentarze (132)
Powrót