Zespół Kwiat Jabłoni prezentuje eko winyl

Niby świeży, a jednak z recyklingu – eko winyl Kwiatu Jabłoni!

Źródło zdjęć: © Instagram @kwiatjabloni / Instagram @kwiatjabloni
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,20.04.2021 12:25

Najsłynniejsze muzyczne rodzeństwo w Polsce zapowiada swój drugi album pt. "Mogło być nic". Kwiat Jabłoni do produkcji nowego krążka wykorzystał ekologiczny papier z recyklingu. Sprawdźcie szczegóły tego wydawnictwa!

Kto nie słyszał "Dziś późno pójdę spać" – debiutanckiego singla Kwiatu Jabłoni z 2018 roku, który wygenerował na YouTube 28 milionów odtworzeń – ten albo urodził się dzisiaj, albo ostatnie lata przesiedział pod kamieniem. Kryjący się za sukcesem zespołu Kasia i Jacek Sienkiewiczowie dali się poznać jako nowa jakość w polskiej muzyce i niemożliwi do zaszufladkowania artyści młodego pokolenia.

Hipnotyzujący kawałek "Dziś późno pójdę spać" znalazł się na pierwszym krążku Kwiatu Jabłoni pt. "Niemożliwe", który ukazał się w 2019 roku. Na debiutanckim albumie (obecnie mającym status platyny) Kasia i Jacek potwierdzili, że nie są zespołem "jednego hitu". Kawałki takie jak "Niemożliwe", "Wodymidaj" czy "Nic więcej" sprawiają, że na chwilę zapominam, gdzie się znajduję.

"Mogło być nic" – Kwiat Jabłoni zapowiada eko winyl!

Kwiat Jabłoni ogłosił, że właśnie wystartowała przedsprzedaż winyla "Mogło być nic", którego premiera nastąpi 28 maja 2021 roku. Do wyprodukowania tego krążka zespół wybrał ekologiczny papier z recyklingu, co jest wyrazem troski o naszą planetę. Nośniki LP wykonano ze zmieszanych skrawków płyt winylowych będących odpadem z różnych produkcji. Sprawia to, że każda płyta prezentuje się nieco inaczej!

trwa ładowanie posta...

"Mogło być nic", czyli drugi album Kwiatu Jabłoni – tracklista

"Mogło być nic" jest drugim, BARDZO wyczekiwanym krążkiem Kasi i Jacka Sienkiewiczów. Biorąc pod uwagę, jakie single promują album – "Mogło być nic" i "Buka" – spodziewam się, że wydawnictwo powtórzy sukces pierwszego krążka. Na nowym albumie muzycznego rodzeństwa znalazło się jedenaście autorskich kompozycji, które powstawały pod okiem producenta Wojtka Urbańskiego.

Lista utworów albumu "Mogło być nic" zespołu Kwiat Jabłoni:

  • LP1

Strona A

1. "Buka"

2. "Mogło być nic"

3. "Drogi proste"

Strona B

1. "Byle jak"

2. "Nie ma mnie"

3. "Kometa"

  • LP2

Strona A

1. "Zaczniemy od zera"

2. "Maska"

3. "Bankiet"

Strona B

1. "Wyjście z bankietu"

2. "Przezroczysty świat"

3. "Idzie zima" (bonus track)

Kwiat Jabłoni - "Mogło być nic"

Pozostańmy w muzycznych klimatach. Dowiedzcie się, co wiadomo o pierwszym albumie Olivii Rodrigo?

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0