Wiedźmin, Sezon 3: nowe postacie.

Wiedźmin, Sezon 3: nowe postacie. Standardowo: fani płaczą o Azjatkę wcielającą się w Elfa

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,15.04.2022 13:00

Nowe informacje o serialu Wiedźmin! Sezon 3 przyniesie nam kilka nowych postaci. Standardowo internet zaczął płakać po angażu azjatyckiej postaci w serialu luźno opartym na książkach. Serio?

Powiedzmy sobie dwie rzeczy na start: Netflixowski "Wiedźmin" był tragiczny w drugim sezonie. Niespójny, idiotyczny i bezsensowny. Druga rzecz: twórcy odeszli tak mocno od materiału źródłowego, że obecny serial to produkt jedynie inspirowany twórczością Sapkowskiego.

Czy to źle? Teoretycznie dzięki temu mogą stworzyć produkt globalny, który się przypodoba każdemu. Nie ma w tym nic złego.

Nowy casting

Uff, dobra. To teraz pora na mięsko. Otrzymaliśmy informację o czterech nowych rolach w trzecim sezonie "Wiedźmina".

  • Robbie Amell (Arrowverse) wcieli się w Gallatina;
  • Meng’er Zhang w Milvę;
  • Hugh Skinner w Księcia Radowida;
  • Christelle Elwin w Mistle.
trwa ładowanie posta...

Trójka z bohaterów pochodzi z książek - ale znając życie, showrunnerzy zmienią sporo w ich historii. Łapcie krótki opis postaci:

Urodzony wojownik, Gallatin, przewodzi armii partyzantów Scoia'tael walczących w imieniu Nilfgaardu. Nie boi się mówić prawdy, ale lojalność Gallatina wobec swoich ludzi prowadzi go na kurs zderzeniowy z Francescą w sprawie władzy.

Milva, człowiek adoptowany przez driady z Lasu Brokilonu, jest zaciekłą i utalentowaną łowczynią. Doskonałe umiejętności łucznicze w połączeniu z zimną jak skała wolą przetrwania czynią z niej groźnego przeciwnika na bezlitosnym Kontynencie - kto się z nią zetknie, ryzykuje.

Królewski playboy i młodszy brat króla Vizimira, Radovid, niespodziewanie staje się człowiekiem wewnątrz redańskiego wywiadu. Dzięki swojemu dobremu wyglądowi i pijackiemu urokowi Radovid zadziwia przenikliwością w sprawach politycznych, ale to wszystko gra, dopóki komuś nie stanie się krzywda.

Mistle jest członkinią Gangu Szczurów, bandy zagubionych nastolatków, którzy okradają bogatych i przekazują pieniądze sobie - a czasem także biednym. Jest twarda jak ulica, podejrzliwa wobec wszystkich i żądna zemsty, aż do przypadkowego spotkania, które zmieni wszystko.

Ludzie wpadli w płacz

Tak. Fani po ogłoszeniu angażu osoby pochodzącej z Azji w serialu zaczęli wielki lament. Tak, według nich w jakichkolwiek wytworach opartych na książkach Sapkowskiego nie może się pojawić osoba o innym odcieniu skóry niż biała jak śnieg.

Rozumiem oburzenie w zmianach fabularnych. Sorki, ale drugi sezon to kołowrotek rozczarowań i nudy. Producenci chcieli zrobić coś "pod młodych ludzi", ale to kompletnie nie wyszło. Taka prawda.

Ale tak? Co ma pochodzenie do tego, jak wygląda przebieg fabuły? Kolor skóry nie ma żadnego znaczenia w grze aktorskiej. Szkoda gadać, co showrunnerzy zrobili z tym serialem. Ale teraz już nie ma powrotu i cieszmy się z tego, co jest. Chociaż jest też ból niektórych komentujących xD

Komentarze w internecie są niesamowite.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Nie powinno być żadnych azjatyckich ani czarnych elfów... elfy to rasa, a nie tylko ludzie różnych ras z elfimi uszami... a akcja wiedźmina dosłownie rozgrywa się w średniowiecznej Polsce, więc nie powinno być żadnych innych ludzi poza Polakami, którzy są biali. netflix nie szanuje kultur i folkloru.

Niestety ale obsada jest fatalna, tu nie chodzi nawet o to jak oni grają, ale urodą nie pasują do bohaterów, są źle dobrani, sorry, ale czarnoskórzy ludzie w ogóle tu nie pasują i to nie jest żaden rasizm. Wciskanie wszędzie LGBT i czarnoskórych jest śmieszne.

Na ostatni komentarz odpowiedział oficjalny FP Wiedźmina na Facebooku XDD

czyli problemem jest kolor skóry, ale to nie rasizm. Hmm...

Ała.

Tragedia xD, miejmy nadzieję że przynajmniej dobrze zagrają

Chyba jestem jednak zapyziałym zaściankowcem albo ... na siłę chcą mnie takim uczynić wciskając się z wiadomo czym do kolejnej mojej legendy .

Jak to mówią rodzice mojego pokolenia: Jeszcze tu tylko nas*ać na środku

No i chu*. Czekam na czarnego Geralta #czarnywilk #rzeźnikzwakandy

Jeeeest! Ale kombo, nareszcie! Azjatka i czarnoskóra 👌 tego tu brakowało.

Ja myślałem że to fotki jakiejś bandytki poszukiwanej w USA

Milva🤣😂 nie no casting perła. Ktoś tam czytał książkę ? I jeszcze Mistle 😁 Ja już tego nie oglądam po tym jak Eskel zmienił się w drzewo 🤣 Ta cała ‚showrunnerka’ i scenarzyści chyba kręcą coś innego niż im się wydaje.

No i elegancko. Azjatka Milva, murzyn Mistle, czego chcieć więcej. Fantastyczna obsada, świetnie poprowadzony casting. Jak dla mnie bomba. Co prawda brakuje jeszcze kogoś z rdzennej ludności Aborygenów, ale bacznie obserwując jak serial się rozwija, myślę że twórcy i tutaj mnie nie zawiodą.

Szczerze

Powiedzmy sobie szczerze: Netflix odszedł już tak daleko od książek, że ten Wiedźmin mógłby być "tworem inspirowanym przez książki Sapkowskiego". No i hej, korporacja tworzy całe uniwersum, które będzie takie, a nie inne. Stąd takie, a nie inne zmiany były do przewidzenia.

A że komuś się nie spodobało - trudno, są inne seriale. Ba, jest nawet dobry, polski serial z Żebrowskim, który zawsze był trochę wyśmiewany przez gumowego smoka rodem ze średniowiecznego sklepu BDSM.

I tak, brakuje mi odrobinę w "Wiedźminie" polskich aktorów.

Also, Maciej standardowo przewidział przyszłość:

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4