trendy
"Chcę dotknąć twój tyłek." Youtuber napastuje nastolatki w Krakowie
Kia challenge

Nastolatkowie kradną samochody. Wszystko przez wyzwanie z TikToka [Kia challenge]

Źródło zdjęć: © Vibez / Canva, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,11.08.2022 08:00

"Kia challenge" to nowe wyzwanie na TikToku. Polega na tym, aby uruchomić samochód za pomocą kabla USB. Niektórzy potraktowali trend zbyt poważnie, co niemal doprowadziło do tragedii.

bGxsoCPT

Stacja Fox 9 udostępniła nagranie z kamer drogowych z Miennapolis w USA. Film pokazuje wypadek skradzionego samochodu na autostradzie 35E. Na klipie widzimy pojazd marki Kia, który ucieka przed policyjnym pościgiem. W pewnym momencie auto wpada w poślizg. Kierowca traci kontrolę nad samochodem, po czym uderza w betonowy mur rozdzielający pasy jezdni.

Wypadek wygląda bardzo dramatycznie. Kilka sekund po zderzeniu z wraku wyskakuje czworo nastolatków. Później policja ustali, że są to: 14-letni chłopak i trzy dziewczyny w wieku 15-17 lat. Grupa przebiega przez ruchliwą drogę i kieruje się w zarośla. Ucieczka się nie udaje. Od tyłu podjeżdżają radiowozy, a funkcjonariusze aresztują nastolatków.

Dramatic video captures crash on I-35E involving teens in a stolen Kia, police say

"Kia challenge". Co to jest?

Dlaczego nastolatkowie ukradli samochód? Jak podaje portal "Dexerto", powołując się na ustalenia policji, młodzi zainspirowali się wyzwaniem z TikToka. Chodzi o "Kia challenge", które polega na tym, aby uruchomić samochód marki Kia bez pomocy kluczyków, tylko kabla USB. Wyzwanie przybrało niepokojący charakter. Niektórzy potraktowali challenge jako inspirację do kradzieży samochodów.

bGxsoCPV

W lipcu serwis FOX59 nagłośnił historię kobiety, która padła ofiarą wspomnianego wyzwania z TikToka. Uczestnicy challenge'u okradli jej samochód marki Kia, w którym znajdował się portfel z pieniędzmi oraz karty medyczne jej i dzieci. Na początku sierpnia złodzieje ukradli samochód pewnej kobiety z Karoliny Północnej. Ofiara uważa, że złodziei zainspirowało wyzwanie z TikToka.

trwa ładowanie posta...

TikTok usuwa filmy z kradzieżą aut

Jakie jest stanowisko serwisu w sprawie groźnego wyzwania? Rzecznik TikToka w oświadczeniu dla portalu "Miami Herald" przekazał, że serwis usuwa filmy pokazujące, jak uruchomić samochód kablami USB. "Treści, które promują lub umożliwiają działalność przestępczą, w tym kradzież, są sprzeczne z naszymi wytycznymi dla społeczności i zostaną usunięte z platformy" - czytamy w oświadczeniu TikToka.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Tik toker,zgłoś
To jest wina dorosłych ludzi bo to oni robią te pojedynki na wyzwania do tego to wszystko jest ustawione bo tu chodzi o pieniądze tyle razy widziałem jak osoby jak robią pojedynki na wyzwania to wyłudzają gifty żeby wygrać pojedynek to powinno być zakazane a wyłudzanie pieniędzy jest karalne a na tik tok zdążają się takie osoby co wyłudzają gifty tym ktoś powinien się zająć bo te wyzwania tik tokowe są robione za pieniądze
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
Tajemnicze morderstwo studentów w Idaho. Policja bezradna