Nastolatek zamówił iPhone'a. Teraz może pić z niego kawę

Nastolatek zamówił iPhone'a. Teraz może pić na nim kawę

Źródło zdjęć: © Facebook @เอาไปแบ่งกันดู / Facebook
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.03.2021 16:42

Kojarzycie te opowieści o ludziach, którzy kupili coś na OLX-ie po okazyjnej cenie, a kiedy paczka przyszła im do domu, to okazało się, że w środku jest cegła? Mhm, to dokładnie tego typu historia.

Pandemia sprawiła, że zarówno praca i nauka przeniosły do wirtualnej rzeczywistości, jak i robienie zakupów. Buszowanie po sklepach online jest w obecnych czasach nie tylko wygodniejsze i szybsze, ale i bezpieczniejsze. Zwiększony ruch w internecie to okazja dla Januszów biznesu, którzy polują na naiwnych świeżaków rozpoczynających dopiero swoją przygodę z zakupami na odległość.

Internetowi oszuści są plagą panoszącą się na całym świecie, czego dowodem jest historia pewnego nastolatka z Tajlandii. Na platformie e-commerce "Lazada" chłopak wypatrzył iPhone'a po okazyjnej cenie (źródło nie podaje ani ceny urządzenia, ani jaki był to model). Jedyne, co wydawało się nastolatkowi podejrzane, to wysokie koszty wysyłki. Mimo wątpliwości chłopak kliknął przycisk "Zapłać teraz".

Internetowe oszustwo na iPhone'a

Kiedy zamówienie dotarło do nabywcy, nastolatek zrobił zdjęcia towaru i udostępnił je w mediach społecznościowych. Okazało się, że nie otrzymał iPhone'a, tylko stolik kawowy o wyglądzie flagowego produktu Apple. Ze zdjęć, które krążą po internecie, wynika, że mebel jest sporych rozmiarów – stolik sięga nastolatkowi do klatki piersiowej. Produkt sprawdzi się idealnie na spotkania z przyjaciółmi!

trwa ładowanie posta...

Stolik o wyglądzie iPhone'a – dlaczego?

Nie wiadomo, czy pechowemu nabywcy uda się odzyskać pieniądze wyrzucone na stolik. Nastolatek może się pocieszyć, tym, że jego historia zyskała międzynarodowy rozgłos. Jaka lekcja wynika z tej opowieści? Żebyśmy dokładnie czytali opis produktu, który zamierzamy kupić online. Jeśli się okaże, że nowy model iPhone'a ma wymiary 200x150 cm, to raczej nie to coś, czego szukacie.

trwa ładowanie posta...
Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0