Cyberpunk 2077 PS5

Na czym zagrać w Cyberpunk 2077? PS5, Xbox czy PC - co wybrać

Źródło zdjęć: © CD Projekt RED / Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,10.12.2020 12:50

Jeżeli ktoś z Was nie zamówił Cyberpunka w preorderze (albo nie kupił go w sklepie z samego rana) pewnie zastanawia się, na czym zagrać w najnowszą produkcję CD Projekt Red. A że jest w czym wybierać, przyjrzymy się każdej z opcji.

Cyberpunk 2077 będzie dostępny na aż 5 platformach. Do wyboru mamy PlayStation 5, Xbox Series X, PlayStation 4, Xbox One i oczywiście tradycyjne pecety. Na co się zdecydować?

Jedną z ciekawostek jest fakt, że premiera Cyberpunka miała mieć miejsce na długo przed oficjalną premierą next-genów w postaci Xboxa Series X/S i PS5. Ale zanim tytuł zawitał na nasze dyski, premiera obu konsol zdążyła się już dawno odbyć - jak wszyscy pamiętamy, data wyjścia gry na światło dzienne była kilkukrotnie przekładana.

Więcej o tym przeczytacie niżej, a na razie małe tldr:

W Cyberpunka 2077 najlepiej zagrać na tym, co aktualnie mamy do dyspozycji. Z tym, że PC > last-gen konsole. Next-gen będzie najlepszą opcją, jeżeli chcemy czekać na aktualizację. A tak… to komputer - jak zawsze - rulez!

I tutaj płynnie przechodzimy do najważniejszego pytania:

Czy warto kupować PS5/Xbox Series X, aby zagrać na nich w Cyberpunka 2077 na premierę?

Odpowiedź brzmi: nie, nie warto tego robić z okazji premiery. Jak oficjalnie potwierdziło konto Cyberpunka na Twitterze, tuż po premierze Cyberpunk 2077 na PS5 i Xbox Series X/S będzie działał w formie wstecznej kompatybilności:

trwa ładowanie posta...

Czyli - w skrócie - na kupnie najnowszych konsol nie zyskujemy prawie nic. Może oprócz szybszych czasów wczytywania, ale to ze względu na SSD nowej generacji.

Dopiero w nadchodzącej przyszłości otrzymamy dużą aktualizację, która sprawi, iż Cyberpunk 2077 na next-genach będzie wyglądał jak gra z nowej generacji. Wtedy otrzymamy prawdopodobnie o wiele lepszą grafikę, wsparcie dla pada DualSense i innych rzeczy związanych z next-genami.

Jeżeli posiadacie PlayStation 5/Xbox Series X — spoko, zagranie na nich będzie bezproblemowe. Jeżeli nie będziecie chcieli przejść gry w tydzień, a potem jej sprzedać, to taka opcja będzie super dla Was. Choć nie wiemy dokładnie, kiedy Cyberpunk 2077 otrzyma aktualizację next-genową, nie powinien być to rok oczekiwania.

Dla wielu najlepszą opcją będzie stary, dobry komputer

Przy dość niskich wymaganiach (RX 470, czyli czteroletnia karta, która na starcie była pozycjonowana jako budżetowa) do minimalnych ustawień graficznych, większość graczy powinna bez problemu odpalić Cyberpunka na swoim pececie. 

trwa ładowanie posta...

Dodatkowo kupując grę na platformie CD Projektu, czyli GOG-u, 100% kwoty idzie bezpośrednio do twórców. Czyli w taki prosty sposób możemy ich wesprzeć.

Co z PS4/Xbox One?

Mając do wyboru last-gena i PC, osobiście wybrałbym jednak komputer osobisty. Nawet jeżeli mielibyśmy zmierzyć się z odrobinę gorszą grafiką, to prawdopodobnie najprzyjemniej będzie się grało z myszką i klawiaturą.

Jednak będzie tam odrobina strzelania, więc… wiadomo. ALE, jeżeli planujecie sobie zaktualizować konsolę i kupić za niedługo next-gena ten samej firmy (w sensie PS4 -> PS5/Xbox One -> Xbox Series X), to droga konsolowa będzie bardzo przyjemna.

Jeśli macie konsole obu firm w domu, wybierzcie tę, na której lepiej się Wam gra.

Gra wychodzi także na platformie Google Stadia

Tak, jeżeli bylibyście zainteresowani, aby kupić Cyberpunk 2077 na Stadii, czyli platformie, która prawie nie istnieje… droga wolna! Też będzie taka możliwość.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0