gry
"God of War: Ragnarok" oburzył internautów. Drama o kolor skóry
cyberpunk 2077 recenzje

Cyberpunk 2077 bez wielu recenzji przed premierą? Są problemy z dostępnością... gier

Źródło zdjęć: © CD Projekt RED / Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,07.12.2020 09:40

Embargo na recenzje Cyberpunka 2077 schodzi 7.12. Jednak gracze oczekujący na pierwsze oceny recenzentów mogą się srogo zawieść.

bGxADhGX

Embargo to w skrócie umowa pomiędzy dwiema stronami. Tutaj jest to CD Projekt RED i recenzenci. Ci drudzy otrzymują szansę na wcześniejsze zagranie w grę, ale pod warunkiem, że ich recenzje zostaną wypuszczone po określonej dacie. W przypadku Cyberpunka 2077 wyznaczono ją na 7 grudnia.

Pomimo tego, że w sieci pojawiło się niesamowicie dużo przecieków i rozgrywek z Cyberpunka, recenzje to nieodzowny element promocji gry. Okazuje się jednak, że mogą być one... opóźnione.

Na marginesie: przecieki w większości pochodzą z wersji kolekcjonerskich gier. Tak było też w przypadku Cyberpunka - egzemplarze kolekcjonerskie trafiły do szczęśliwców wcześniej.

bGxADhGZ

No dobrze, ale jaki to ma związek z recenzjami? Jak mogliśmy się dowiedzieć z Twittera oraz z nieoficjalnych źródeł, gry dla recenzentów zostały rozesłane dość późno. Cyberpunk bezsprzecznie jest ogromną grą, której przejście zajmie kilkadziesiąt godzin. Przecieki mówią nawet o tym, iż pośpieszne przejście całej kampanii zajmie nam około 37 godzin.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Połączmy długaśną grę z bardzo krótkim czasem na przejście i szczere ocenienie gry. Wychodzi z tego jeden wielki… wiecie co. Problem jest taki, że obecnie, jeżeli nie wypuści się recenzji dokładnie w tym samym czasie co inni (i nie mówimy tutaj tylko o Cyberpunku, ale też np. o nowinkach technologicznych) to jest mniejsza szansa na to, że dana recenzja się przebije.

trwa ładowanie posta...

A to może sprawić, że pierwsze recenzje mogą być pośpieszone. Nie twierdzę, że takie będą, jedynie obawiam się, że tak mało czasu (ile, 3-4 dni?) na tak dużą grę to dość mizerny wynik.

Czy można ufać użytkownikom Twittera? Cóż, może nie tyle warto ufać, co mieć na uwadze, że pierwsze recenzje mogą być pośpieszone.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
"Wiedźmin 3" Next Gen jako darmowa aktualizacja. Internauci krytyczni