cyberpunk 2077 recenzje

Cyberpunk 2077 bez wielu recenzji przed premierą? Są problemy z dostępnością... gier

Źródło zdjęć: © CD Projekt RED / Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,07.12.2020 10:40

Embargo na recenzje Cyberpunka 2077 schodzi 7.12. Jednak gracze oczekujący na pierwsze oceny recenzentów mogą się srogo zawieść.

Embargo to w skrócie umowa pomiędzy dwiema stronami. Tutaj jest to CD Projekt RED i recenzenci. Ci drudzy otrzymują szansę na wcześniejsze zagranie w grę, ale pod warunkiem, że ich recenzje zostaną wypuszczone po określonej dacie. W przypadku Cyberpunka 2077 wyznaczono ją na 7 grudnia.

Pomimo tego, że w sieci pojawiło się niesamowicie dużo przecieków i rozgrywek z Cyberpunka, recenzje to nieodzowny element promocji gry. Okazuje się jednak, że mogą być one... opóźnione.

Na marginesie: przecieki w większości pochodzą z wersji kolekcjonerskich gier. Tak było też w przypadku Cyberpunka - egzemplarze kolekcjonerskie trafiły do szczęśliwców wcześniej.

No dobrze, ale jaki to ma związek z recenzjami? Jak mogliśmy się dowiedzieć z Twittera oraz z nieoficjalnych źródeł, gry dla recenzentów zostały rozesłane dość późno. Cyberpunk bezsprzecznie jest ogromną grą, której przejście zajmie kilkadziesiąt godzin. Przecieki mówią nawet o tym, iż pośpieszne przejście całej kampanii zajmie nam około 37 godzin.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Połączmy długaśną grę z bardzo krótkim czasem na przejście i szczere ocenienie gry. Wychodzi z tego jeden wielki… wiecie co. Problem jest taki, że obecnie, jeżeli nie wypuści się recenzji dokładnie w tym samym czasie co inni (i nie mówimy tutaj tylko o Cyberpunku, ale też np. o nowinkach technologicznych) to jest mniejsza szansa na to, że dana recenzja się przebije.

trwa ładowanie posta...

A to może sprawić, że pierwsze recenzje mogą być pośpieszone. Nie twierdzę, że takie będą, jedynie obawiam się, że tak mało czasu (ile, 3-4 dni?) na tak dużą grę to dość mizerny wynik.

Czy można ufać użytkownikom Twittera? Cóż, może nie tyle warto ufać, co mieć na uwadze, że pierwsze recenzje mogą być pośpieszone.

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 15