miss
Polska suknia z "kurą w koronie" na Miss Supranational 2021. CO?
Miss Argentyny i Miss Puerto Rico wzięły ślub

Miss Argentyny i Miss Puerto Rico wzięły ślub. Poznały się na konkursie

Źródło zdjęć: © Fabiola Valentín, Instagram.com
Anna RusakAnna Rusak,03.11.2022 10:45

Mariana Varela, Miss Argentyny, i Fabiola Valentín, Miss Puerto Rico, wzięły ślub. Jak środowisko missek zareagowało na ten związek?

Świat Miss powoli się zmienia i staje się trochę bardziej inkluzywny. Na Twitterze Miss Universe w czerwcu pojawiły się grafiki, które informują o tym, jak w otwarty i niewykluczający sposób powinniśmy mówić o okresie tak, by nie wykluczać osób transpłciowych.

Z kolei w zeszłym roku Miss USA prawie została transpłciowa modelka, a pod koniec października Miss Universe Organization po raz pierwszy w historii znalazło się w rękach kobiety. Teraz dotarła do nas wiadomość, że Mariana Varela (Miss Argentyny) i Fabiola Valentín (Miss Puerto Rico) postanowiły się wyoutować i ogłosiły, że wzięły ślub.

Miss Argentyny i Miss Puerto Rico są razem

Jeśli zastanawiacie się, jak doszło do tego, że obie Miss się poślubiły, to musicie się cofnąć do 2020 roku. Wtedy dziewczyny poznały się na Miss Grand International (MGI) i od tego czasu regularnie się spotykały. Nikomu jednak nie opowiedziały o swojej relacji.

Ci, którzy śledzili social media, mogli się czegoś domyślać, bo często publikowały zdjęcia z opisami, które mogłyby wskazywać, że są razem. Chociażby w sierpniu pojawiło się zdjęcie, na którym możemy zobaczyć Miss Argentyny i Miss Puerto Rico oraz podpis "Lato z tobą".

trwa ładowanie posta...

Miss Argentyny i Miss Puerto Rico wzięły ślub

I choć do tej pory wszyscy mogli się tylko domyślać i zastanawiać, jaki charakter ma relacja obu pań, to 28 października wszystko stało się jasne. Po dwóch latach ukrywania związku Miss Argentyny i Miss Puerto Rico ogłosiły, że wzięły ślub. W klipie, który udostępniły, widać moment zaręczyn.

"Po tym, jak podjęłyśmy decyzję o zachowaniu w prywatności naszego związku, teraz w wyjątkowy dzień otworzyłyśmy na niego drzwi" – napisała na Instagramie Valentin.

trwa ładowanie posta...

Oczywiście wielu już pogratulowało obu paniom. Inne modelki, w tym Abeny Appiah, która wygrała Miss Grand International w 2020 roku, czyli wtedy, gdy para się spotkała, cieszą się ich szczęściem i podziwiają to, jak piękną relację tworzą.

Miejmy nadzieję, że dzięki temu, że Miss Argentyny i Miss Puerto Rico opowiedziały o swoim związku, pozostałe uczestniczki konkursów piękności nie będę się obawiały mówienia o swoich nieheteronormatywnych relacjach. Biorąc pod uwagę reakcje środowiska, w którym się obracają, raczej nie mają się czego obawiać.

trwa ładowanie posta...

Źródło: PinkNews

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 104
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Komentarze (0)
arrow
Miss Universe edukuje o inkluzywnym okresie. Tak, nie tylko cis kobiety menstruują