Sukienka "patriotyczna" Natalii Balickiej z Miss Supranational 2021 wzbudziła kontrowersje

Polska suknia z "kurą w koronie" na Miss Supranational 2021. CO?

Źródło zdjęć: © Twitter.com, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,23.08.2021 13:00

"Patriotyczna" kreacja przykuła wzrok internautów. Chociaż nie: bardziej stała się celem memów i żartów. Co poszło nie tak z suknią, którą przywdziała Natalia Balicka na Miss Supranational 2021?

Czasem tak jest, że kontrowersyjna kreacja staje się viralem w internecie. Ile to razy taka Lady Gaga przyciągnęła wzrok całego świata, zwracając jednocześnie uwagę na różne problemy społeczne? No cóż, kreacja, o której dzisiaj piszemy, nie sprawi, że będziecie myśleli o sytuacji w Afganistanie czy o problemie głodu w Afryce. Dzisiaj będzie trochę bardziej przaśnie i swojsko.

Miss Supranational 2021 - o co chodzi?

Oto kolejny konkurs miss - tak, w XXI wieku kobiety nadal są oceniane przez pryzmant wyglądu. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Miss Supranational to konkurs dla kobiet z całego świata. W tegorocznej edycji wzięło udział aż 58 uczestniczek.

Reprezentantka Polski, Natalia Balicka, ściągnęła na siebie wzrok dużej części naszego internetu. A wszystko przez orła w kreacji.

Dokładniej, to przez "oryginalną" kreację

Jak bardzo? Sami zobaczcie:

Sukienka Miss Polski
Sukienka Miss Polski (Polsat)
trwa ładowanie posta...

Polka zaprezentowała się na scenie w czerwonej sukni. Jednak uwagę wszystkich przyciągnął dodatek, czy też ornament, w postaci orła bielika w koronie. Czy to wygląda jak orzeł? Internauci mówili bardziej o "kurze w koronie".

Suknia Natalii Balickiej z.. "kurą w koronie"?
Suknia Natalii Balickiej z.. "kurą w koronie"? (Instagram)

Lepiej! Na Twitterze znalazły się osoby, które porównywały Natalię w jej "ciekawej" sukni do hostessy z KFC. Jak się przyjrzycie i przypomnicie, z czego jest znana sieć fast-foodów to… ma to sens.

Za kreację jest odpowiedzialna Ela Piorun, której marka jest "ulubioną marką Agaty Dudy". Nie wiemy, dlaczego powstało coś takiego, jednak pamiętajmy, że Natalia nie powinna być atakowana za tę kreację. To nie ona ją stworzyła. Czy wystawiła się jednak na krytykę internautów? Zdecydowanie.

Dziennikarz Jakub Wencel skomentował całe zajście na swoim Twitterze:

To ma na myśli prawica, kiedy mówi "godne reprezentowanie Polski za granicą"

trwa ładowanie posta...

To nie była jedyna kreacja. Nie rozpowszechniajmy fake newsów, że Polska była reprezentowała cały czas przez "kurę z KFC". Natalia pokazała się także w normalnej, czerwonej sukni.

Inna suknia Natalii
Inna suknia Natalii (Instagram)

Podsumujmy na koniec słowa internautów:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

To nie powinno było przejść

Tyle się mówi o obrażaniu uczuć - czy to religijnych, czy patriotycznych, czy że nie można robić sobie jaj z godła. A tutaj wchodzi kreacja Eli Piorun i robi ta-dam!

Okej, trzeba było pokazać symbol naszego kraju. Ale czy jedyną opcją było wrzucenie białej kury i ukoronowanie jej? Czy miss ze Stanów Zjednoczonych pojawiłaby się z Bielikiem Amerykańskim? Albo miss Walii przywdziała czerwonego smoka z flagi?

Nikt o zdrowych (?) zmysłach nie wpadłby raczej na taki pomysł. A jednak! A potem 21-letnia modelka musi to założyć i wystawiać się na pośmiewisko internetu.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 7
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2