"Pokolenie Ikea" - film

Michalina Olszańska w "Pokoleniu Ikea". Kogo zagra córka Jaszczura?

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Instagram, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.11.2022 17:30

Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) dofinansował filmową adaptację "Pokolenia Ikea". Jedną z głównych rol w filmie zagra Michalina Olszańska, prywatnie córka prorosyjskiego patostreamera Wojciecha Olszańskiego, znanego jako Jaszczur.

10 marca 2023 roku do kin trafi film pt. "Pokolenie Ikea". To adaptacja powieści blogera Piotra C. o tym samym tytule. Jak podaje PISF, głównym bohaterem historii jest "czarujący trzydziestokilkuletni prawnik" Piotr Czarny. Mężczyzna uwielbia adrenalinę, kobiety i imprezy. "Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu" - czytamy w opisie fabuły filmu.

"Pokolenie Ikea". Premiera w 2023 roku

Plan Czarnego "staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga - jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery, (i z którą nie sypia) składa mu ultimatum." Twórcy filmu nie zdradzają, o jakie ultimatum chodzi. Obiecują natomiast, że w filmie "wnikamy w świat przygodnego seksu, szybkich randek i jednonocnych romansów serwowanych przez aplikacje internetowe."

"Film w bezpruderyjny sposób portretuje ludzi, których łatwy dostęp do dóbr nauczył, że wszystko można tanio i bezrefleksyjnie zastąpić - komputer, meble, mieszkanie, a nawet związek".

- Film "Pokolenie Ikea" - opis PISF

Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że "Pokolenie Ikea" będzie poważnym konkurentem dla innego "wybitnego" dzieła polskiej kinematografii, czyli trylogii "365 dni".

"Pokolenie Ikea". W filmie zagra Michalina Olszańska

W rolę Piotra wcielił się Bartosz Gelner, znany m.in. z "Szadzi", "Sali samobójców", "Sexify", "Płynących wieżowców". Olgę zagra Michalina Olszańska, znana z ról m.in. w "Córkach dancingu", "Matyldzie", "Ja, Olga Hepnarová". Aktorka jest córką prorosyjskiego patostreamera Wojciecha Olszańskiego, znanego jako Jaszczur. W listopadzie policja zatrzymała mężczyznę, który ma odbyć karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności za nawoływanie do popełnienia zbrodni.

- Książka ["Pokolenie Ikea"] jest przede wszystkim satyrą na nasze pokolenie. To jest dla mnie najważniejszy element, dlatego tak staram się grać swoją postać - powiedziała Olszańska dla PISF.

Gelner skomentował swoją rolę następująco: - W tej historii najbardziej zależy mi na możliwości swobodnego rozmawiania o seksie, czy o tym, że wiele osób korzysta z aplikacji randkowych. Wydaje mi się, że to nie jest żaden temat tabu, w XXI wieku mówienie o tym, że ktoś lubi uprawiać seks, to nie jest nic złego.

trwa ładowanie posta...

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Dawid Gral. W filmie w pozostałych rolach wystąpią m.in. Majka Jeżowska, Paweł Małaszyński, Jan Aleksandrowicz-Kraśko, Sławomir Mandes, Dagmara Bryzek, Adrianna Izydorczyk, Zuzanna Galewicz, Mateusz Dymidziuk i Adi Nowak.

Źródło: PISF

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Jvjgjgjg,zgłoś
No ale chyba córka nie powinna odpowiadać za poglądy ojca? Z tekstu nie wynika by się z nimi utożsamiała więc nie rozumiem po co ta rodowa wzmianka
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się