popkultura
Twierdzi, że został oszukany przez Artura Rojka przy tworzeniu Great September
Bebop and Bebe

Matka i córka nagrywają dziwne filmy na TikToku. Internauci: One proszą o pomoc

Źródło zdjęć: © TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,12.04.2022 15:30

Bebop and Bebe to konto na TikToku, który prowadzi matka z córką. Wielu internautów twierdzi, że kobietom zagraża niebezpieczeństwo. Twórczynie miałyby ukrywać w filmach zakodowane apele o pomoc.

bGyrHRaX

Na pierwszy rzut oka konto @bebopandbebe niczym się nie wyróżnia na tle dziesiątek tysięcy innych kont na TikToku. Przed kamerą najczęściej występuje kobieta z dziewczynką - obie nagrywają filmy do popularnych trendów w serwisie. Odtwarzają układy taneczne, przebierają się w różne stroje, wcielają się w role. Dzięki regularnym publikacjom udało im się zdobyć niemal 700 tys. obserwujących.

Bebop and Bebe zyskały sławę za sprawą pewnej teorii spiskowej, w którą wierzy wielu użytkowników TikToka. Twórczyniom miałoby grozić niebezpieczeństwo, a one same podobno nagrywają filmy wbrew swojej woli. Według niektórych internautów kobieta i dziewczynka zamieszczają w klipach ukryte wiadomości, w których proszą o ratunek.

Bebop and Bebe - zagadka, która emocjonuje TikToka

Internauci łączą występującą na nagraniach dziewczynę z dzieckiem, które w 2018 roku zaginęło w Vancouver. Aranza Maria Ochoa Lopez, którą FBI poszukuje od czterech lat, miałaby być twórczynią z duetu Bebop and Bebe. Oczywiście nic nie potwierdza tego dowodu poza oceną internautów, że "tak nam się wydaje".

trwa ładowanie posta...

Śledczy z TikToka analizują wystrój pomieszczeń, które pojawiają się na filmach duetu Bebop and Bebe. Kolorowe wnętrza miałyby być przykrywką dla więzienia, którym - zgodnie z teorią spiskową - matka i córka są przetrzymywane przez nieznanych oprawców. Zbliżenia na framugi rzekomo pokazują śruby, które uniemożliwiają wyjście na zewnątrz i ucieczkę.

trwa ładowanie posta...

Kolejnym "niepokojącym" elementem na nagraniach Bebop and Bebe są gesty dłoni. Dziewczynka na jednym z filmów chowa kciuk do wewnątrz dłoni, po czym zamyka pozostałe cztery palce na kciuku. Jest to uniwersalny gest oznaczający wołanie o pomoc. Trudno stwierdzić, czy dziecko wykonało go intencjonalnie czy przypadkowo.

trwa ładowanie posta...

Co jeszcze przemawia za teorią, że Bebop and Bebe grozi niebezpieczeństwo? Internauci zwracają uwagę na to, że twórczynie wyglądają, jakby były zmuszane do udziału w nagraniach. Na jednym z filmów na kanale kobieta występuje bez makijażu, ale z twarzą zasłoniętą maską. Według śledczych z TikToka na twarzy kobiety widać blizny, które na co dzień twórczyni ukrywa pod make-upem.

trwa ładowanie posta...

Jeden z internautów napisał w komentarzu, aby twórczynie założyły coś czerwonego, jeśli są w niebezpieczeństwie albo coś różowego, jeśli rodzina zmusza je do nagrywania. W kolejnym materiale kobieta i dziewczynka wystąpiły w... różowych i czerwonych sukienkach.

trwa ładowanie posta...

Jakie jest prawdopodobne wyjaśnienie zagadki?

To nie pierwszy raz, gdy społeczność TikToka wierzy, że ktoś potajemnie prosi w filmach o pomoc. Niemniej jednak teoria jest szyta grubymi nićmi. Gdyby kobietom naprawdę groziło niebezpieczeństwo, potencjalni porywacze na pewno czytaliby komentarze na temat Bebop and Bebe i zakazaliby ofiarom komunikować się z widzami. Moim zdaniem dziwna atmosfera wokół projektu jest wywołana celowo, aby zwiększy liczbę wyświetleń na kanale.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Kropka nad i,zgłoś
Sprawa jest dosyć dziwna. Są różne teorie na ten temat. Ich kanał na YT został stworzony we wrześniu 2018 - ok. miesiąca przed porwaniem Marii Lopez. W ich pokoju do nagrywania jest naprawdę dziwnie. Pokój nie jest w pełni taki jak na filmach. Możliwe że to co nazywamy "kratami" to poprostu rolety, jednak gdybym ja nagrywała na YT i tworzyła taki pokój, to po pierwsze, usunęłabym rolety bo po co mi one, a po drugie w pełni użądziłabym pokój. Jedno jednak mnie ciekawi. Mam pewną teorię. W ozdobnym pokoiku do nagrywek jest jedno łóżko i masa zabawek, które zawsze zostają w jednym miejscu. Dziewczynka jest fachowo umalowana, ma mocny makijaż i dość, jakby to powiedzieć kobiece stroje. Myślę, że biorąc pod uwagę fakt, że Maria Lopez trafiła do rodziny zastępczej, jej biologiczna matka może stać za sprawą, jeżeli zaginiona 4 lata temu dziewczynka, to naprawdę bebop, a ten tiktok podany niemalże na samej górze, jest poprostu przykrywką aby internauci uwierzyli, że to nie tylko bebop ale też bebe grozi niebezpieczeństwo, by odsunąć od siebie podejrzenia. Druga opcja jest taka, że nikomu nic nie grozi i jest to robione dla marketingu. Jednak jak dla mnie ta sprawa jest jednak dosyć dziwna i tajemnicza, przez co sama nie wiem co mam o tym myśleć
Odpowiedz
1
like
0
dislike
Abby abby,zgłoś
A ci sie Stało z bebe i cis tam widziałam ze są kamery
Odpowiedz
1
like
0
dislike
Ta cała sprawa jest związana grubym sznurem, to wszystko to na pewno nie jest przypadek...😿
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Zobacz komentarze: 10
Komentarze (10)
arrow
"Strażnicy Galaktyki 3". Zwiastun już w sieci. Co dalej z Rocketem?