seriale
"The Peripheral". Serial science fiction od Amazona o Londynie w 2099 roku. Warto?
Loki S01E05: Recenzja! IDEALNY odcinek

Loki S01E05: O MÓJ LOKI ❤️‍🔥 Przedostatni odcinek jest PERFEKCYJNY

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,07.07.2021 12:55

Ha! Loki S01E05 właśnie zadebiutował. Nowy odcinek hitowego serialu od Disneya dosłownie zwali Was z nóg. Dawno nie wiedziałem takiego widowiska!

bGxnwOkz

Uwaga, ten artykuł zawiera znaczne ilości spoilerów dot. serialu „Loki” S01E05. Jeżeli jeszcze go nie widzieliście, to nie psujcie sobie zabawy. Wszystkich innych zapraszam!

Co jest ŚWIETNEGO w tym odcinku?

Opowieść. W tym odcinku nasz Loki (Toma Hiddlestone) trafia do miejsca, do którego trafiają wszyscy „wyparowani” przez lance. Pustka to świetnie zaprojektowanie miejsce z… takim finałowym bossem? Alioth nikomu nie pozwala opuścić tej przestrzeni. Pod koniec to się jednak zmieni.

Loki S01E05: warianty Lokiego
Loki S01E05: warianty Lokiego (Materiały prasowe)

Loki poznaje swoje warianty: Dzieciak Loki, Chełpliwy Loki, Klasyczny Loki oraz Aligator Loki. Trzeba to zobaczyć – cała grupa w akcji to niesamowita mieszanka.

bGxnwOkB

Loki został "wyparowany" (najlepsze określenie) do Pustki przez Renslayer, osobę wysoko postawioną w TVA. Po jakimś czasie dołączyła do niego także druga protagonistka serii, Sylvie/Lady Loki (Sophia Di Martino). Odkryła ona w Pustce wyparowanego Mobiusa (Owen Willson).

Następnie grupa Lokiego trafia na jeszcze inne warianty samych siebie. Doprowadza to do najgłupszego pojedynku wszechczasów, w którym różne warianty Lokiego walczą ze sobą. Psst – Aligator Loki odgryzł dłoń innemu Lokiemu.

trwa ładowanie posta...

Za dużo tutaj imienia naszego protagonisty. To jeszcze trzy razy i idziemy dalej: Loki, Loki i Loki.

Celem grupy Lokiego i Sylvii było konfrontacja z Aliothem. Wszystko skończyło się dobrze, a para, po poświęceniu się Klasycznego Lokiego, pokonała upiora i… poznaliśmy ich cel.

bGxnwOkD

Wiadomo, specjalnie pominąłem kilka szczegółów, ale clue jest takie: Loki i Sylvie znowu są razem — i za tydzień zobaczymy ostatni odcinek!

Inna świetna rzecz?

Serial Loki i warianty Lokiego
Serial Loki i warianty Lokiego (Materiały prasowe)

Efekty specjalne. Niestety nie mogę pokazać tutaj całego widowiska, szczególnie w ruchu, ale efekty zrobiły ten serial. „Loki” w S01E05 dosłownie stanął na poziomie „Avengers: Endgame”. Jestem zdumiony, że tyle pracy zostało włożone w ten serial.

bGxnwOkJ

Równie dobrze fani mogliby dostać 2,5-godzinny film w kinach — nadal byłoby to świetne widowisko. Nie jestem pewien, jakiej magii używa Marvell, ale wychodzi im to idealnie.

A na koniec: dynamika Loki-Sylvie

Loki S01E05: Loki i Sylvie
Loki S01E05: Loki i Sylvie (Materiały prasowe)

Chemia pomiędzy dwoma bohaterami to jedna z najsłodszych rzeczy, jakie widziało MCU. Ich rozmowy, szczególnie w spokojniejszym momencie odcinka, to złoto. Świetnie napisane i idealnie odegrane. Dosłownie chciałbym zobaczyć kolejny sezon tylko dla tej dwójki.

bGxnwOkK

Musicie to zobaczyć

Jak odcinki 2 i 3 mogły być takie „meh”, tak ten najnowszy jest prawdopodobnie w topce seriali z MCU. Co najgorsze, teraz trzeba czekać na ostatni odcinek.

Gdzie możecie obejrzeć Lokiego S01E05? Tak jak inne nowe seriale z MCU, nie jest on oficjalnie dostępny w Polsce. Wszystko przez platformę Disney+.

Platforma niestety nie jest dostępna w Polsce (#problemy). Wiemy tylko tyle, że aby móc legalnie obejrzeć „Lokiego”, trzeba się wybrać na krótką przejażdżkę do Niemiec.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Netflix w grudniu pełen premier. Co warto zobaczyć?