Świnia Pearl

Logan Paul sprzedał świnię-celebrytkę. Zwierzę ledwo przeżyło

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / TikTok, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,11.01.2023 16:30

Pearl to popularna świnia, która kiedyś należała do kontrowersyjnego youtubera Logana Paula. Zwierzę znalazło nowy dom, lecz nie zaznało tam szczęścia. Sprawa porzuconej świni-celebrytki odbiła się szerokim echem w amerykańskich mediach.

Logan Paul to jeden z najpopularniejszych youtuberów na świecie. Jego konto na YouTube subskrybuje ponad 23 mln osób. Był bohaterem wielu skandali i dram w internecie. Zasłynął w 2017 roku, gdy opublikował wideo z japońskiego lasu Aokigahara, czyli tzw. Lasu Samobójców. Logan wraz z grupą przyjaciół natknął się na ludzkie zwłoki. Influencer nagrał zmarłego i pokazał zwłoki w filmie, co wywołało oburzenie w sieci.

Loganowi przez krótki okres w karierze towarzyszyła świnia o imieniu Pearl. Influencer adoptował zwierzę w 2018 roku. Pearl występowała na filmach youtubera, żyła w jego apartamencie w Los Angeles, a nawet miała własny profil na Instagramie (już usunięty).

Świnia-celebrytka o imieniu Pearl

Internauci znaleźli zdjęcie z 2020 roku, na którym Logan pozuje w towarzystwie Pearl. Influencer napisał, że miała to być mini-świnia, ale okazało się inaczej. Pearl wyrosła na duże zwierzę.

trwa ładowanie posta...

Paul wyprowadził się z Kalifornii w 2021 roku i przeniósł się do Puerto Rico. Powodem były podatki. Świnia-celebrytka Pearl miała wówczas trafić do stadniny koni Santa Clarita w Kalifornii. Niestety, nie znalazła szczęścia w nowym domu. Opiekunowie porzucili świnkę na pastwę losu. Pearl uratowali pracownicy schroniska dla zwierząt. Opowiedzieli o sprawie w filmie na TikToku, który zyskał wiralową popularność.

trwa ładowanie posta...

- Pearl została odnaleziona sama na polu obok zwłok innej świni. Miała postrzępione uszy i potencjalnie zagrażającą życiu infekcję macicy, którą wyleczyliśmy. Najwyraźniej przeszła tak wiele traum, że nie możemy sobie tego wyobrazić, ale jest już bezpieczna w The Gentle Barn. Powiedziano nam, że została odkupiona od hodowcy przez influencera. Ludzie często kupują "mini świnki", aby zyskać rozgłos, bo myślą, że zwierzęta nie dorosną. Kiedy jednak świnie nabierają masy i mają wiele potrzeb, są porzucane. Nie wiemy, czego ona doświadczyła, ale teraz w jej życiu są obecni przyjaciele, dobre jedzenie, profesjonalna opieka i dużo miłości - informują pracownicy schroniska dla zwierząt w filmie na TikToku.

Logan odniósł się do sprawy na Twitterze. Wyjaśnił, że świnia mieszkała w Santa Clarita przez 10 miesięcy, aż właściciel sprzedał ranczo. "Pearl bez mojej wiedzy została przeniesiona do farmera po drugiej stronie ulicy" - napisał youtuber. Podziękował schronisku za to, że zaopiekowało się zwierzęciem.

trwa ładowanie posta...

Moda na mikroświnie wśród celebrytów nastała dekadę temu. Zwierzętami chwaliły się m.in. Paris Hilton i Ariana Grande.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 1