Ariana Grande asianfishing

Ariana Grande jest oskarżona o rasizm. Zawiniła tym, że KUCNĘŁA

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,09.12.2021 13:19

Czy kucanie jest dozwolone tylko wtedy, gdy pochodzisz z Azji? Wydawałoby się, że nie, ale Ariana Grande ma z tego powodu problemy wizerunkowe. Dowiedzcie się, dlaczego fani oskarżają artystkę o "asianfishing".

Dla Ariany Grande zakończył się beztroski okres w życiu, który trwał po ślubie z Daltonem Gomezem, i rozpoczął czas srogiej dramy. Pytanie, na które spróbujemy sobie odpowiedzieć, czy jest to słuszna inba, czy burza w szklance wody? Przygotujcie popcorn, weźcie colkę i pomasujcie szare komórki, bo zapoznacie się z problemem, który w Polsce jest raczej nieznany.

Przedmiotem w sprawie jest seria zdjęć, które Ariana Grande opublikowała na Instagramie. Na fotografiach, które artystka już usunęła, widzimy Arianę, która założyła na siebie oliwkową marynarkę, ciemne rajstopy, buty na wysokim obcasie. Artystka zawiązała pod szyją białą muszkę, a we włosy wplotła białą kokardę. Jej powieki są podkreślone eyelinerem, a włosy zaczesane do tyłu. Ariana jest na zdjęciach w pozycji kucającej.

trwa ładowanie posta...

Ariana Grande oskarżona o "asianfishing"

Dlaczego zdjęć nie można już obejrzeć na Instagramie artystki? Ponieważ fani oskarżyli 28-latkę o asianfishing. Jest to termin, który wywodzi się od zjawiska blackfishing, czyli upodabnianie się z wyglądu do osób czarnoskórych, aby czerpać z tego korzyści np. u reklamodawców, u fanów, itp. Jak łatwo wydedukować, asianfishing to upodabnianie się do osób pochodzenia azjatyckiego.

trwa ładowanie posta...

Na marginesie warto przypomnieć, że Ariana Grande była oskarżona w 2019 roku o blackfishing. Wówczas problemem było to, że Ariana ma ciemną skórę, pełne usta, gęste brwi, blaccent, mimo że jej przodkowie nie są z pochodzenia Afroamerykanami. Internauci wyszukiwali fotografie artystki sprzed początków kariery, gdy jest skóra miała jasny odcień, i uznawali, że jest to powód, aby się na Arianę obrazić.

Ari doczekała się nawet przezwiska Africana Grande i serii memów.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Czy Ariana Grande zawłaszcza kulturę azjatycką?

Krytycy Ariany Grande twierdzą, że piosenkarka zawłaszcza kulturę azjatycką pod tym względem, że:

  • Kuca tak, jak kucają Azjatki - bo istnieje coś takiego jak "azjatycki przysiad" (ang. "asian squat"), kiedy osoba kuca na prostych stopach - w takiej pozie korzysta się toalety kucanej popularnej m.in. w Japonii;
  • Jej makijaż jest tak zrobiony, aby przypominała Azjatkę (konkretnie chodzi o blady odcień skóry i charakterystyczne podkreślenie powiek).
trwa ładowanie posta...

Spróbujmy wypracować z tej dramy jakieś podsumowanie. Zjawisko asianfishing bez wątpienia zasługuje na krytykę... ale czy Ariana Grande się tego dopuściła? Czy zarzut, który często pojawia się w tej aferze, że dana poza "jest charakterystyczna dla Azjatek", nie jest sam w sobie rasistowski? Czy mówienie, że Azjatki wyglądają tak, jak Ariana Grande nie jest przypadkiem zbyt dużym uogólnieniem, które podpada pod stereotyp?

Dajcie znać, co Wy myślicie o tej aferze?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 13
  • emoji ogień - liczba głosów: 11
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 124
  • emoji smutek - liczba głosów: 13
  • emoji złość - liczba głosów: 18
  • emoji kupka - liczba głosów: 26
Bez sensu,zgłoś
Czepiaja sie byle czego bo nie maja problemow ,bez sensu wrecz zenujace czepianie sie.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Paula,zgłoś
Niedługo to już oddychać nie będzie można
Odpowiedz
20Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Arianda GRANDE zrobiła takie zdjęcie
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 8