JEDNA strona z komiksu o Spider-Manie sprzedana za prawie 13 mln zł

Ktoś kupił JEDNĄ stronę komiksu Spider-Man za 3,36 mln dolarów. ILE?!

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, YouTube, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,18.01.2022 07:55

Ile można zapłacić za jedną kartkę? Zaraz zobaczycie, że w XXI wieku nawet czarno-biała kartka z komiksu może być... bardzo droga. Jak bardzo? A 3,5 mln dolarów to dla was dużo, czy nie?

Powiedzmy sobie szczerze: ceny starych kart, zabawek czy komiksów potrafią osiągać astronomiczne kwoty. Ot, jeżeli są osoby, które są w stanie zapłacić setki czy miliony dolarów za coś unikalnego - niech płacą. Ktoś zarobi na tym, ceny podobnych rzeczy mogą podskoczyć przez taką sprzedaż, a finalnie kupujący wchodzi w posiadanie czegoś unikalnego. Lub też płaci 3,5 miliona dolarów za zestaw fejkowych kart, jak to było w przypadku Logana Paula. Ale mniejsza o tym, bo dzisiaj o komiksie ze Spider-Manem!

Jedna strona Spider-Mana sprzedana za 3,36 mln dolarów

Komiks z pajęczakiem ustanowił rekord ceny. Wcześniej najdroższą stroną komiksu, która nie była okładką, była strona z The Incredible Hulk z 1974, gdzie pierwszy raz w historii komiksów znalazła się zapowiedź pojawienia się Wolverine'a.

Inna strona z tego samego komiksu została sprzedana za 288 tys. dolarów. Razem, te dwie strony Spider-Mana, sprzedały się za 3,648,000 dolarów, jak podało Heritage Auctions.

"Dzisiejsze wyniki potwierdzają to, co od dawna mówimy: komiksy są tak samo uwielbiane i cenne jak wszystko, co zostało umieszczone na płótnie" - powiedział Joe Mannarino, który kieruje działem komiksów i sztuki komiksowej w Heritage Auctions w Nowym Jorku.

Co przedstawia sprzedana za 3,36 mln dol. (ok. 13,33 mln zł)?

Ta strona kosztowała 13 mln zł
Ta strona kosztowała 13 mln zł (Materiały prasowe)

Grafika Mike'a Zecka na stronie 25 z Secret Wars nr 8 Marvel Comics przedstawia pochodzenie czarnego kostiumu Spider-Mana. Strój symbionta, który został ujawniony we wcześniejszym komiksie, doprowadził do powstania postaci Venoma.

Tl;dr pierwsze zaprezentowanie czarnego stroju Spider-Mana od symbiota.

Również w czwartek jeden z niewielu zachowanych egzemplarzy debiutu Supermana, Action Comics nr 1, został sprzedany za 3,18 miliona dolarów. Ale to kwota za cały komiks, a nie jedynie stronę.

Źródła: CNN, Sky News

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1