Aaron-Taylor Johnson wcielił się w krwawą rolę Kravena

"Kraven Łowca" pierwszym tytułem R-rated w uniwersum Spider-Mana

Źródło zdjęć: © Canva, Sonny Pictures @Facebook
Marta Grzeszczuk,
25.04.2023 17:45

24 kwietnia na CinemaCon w Las Vegas wytwórnnia Sony Pictures pokazała trailer "Kravena Łowcy". To pierwszy film w uniwersum Spider-Mana, który uzyskał kategorię R.

CinemaCon to największe na świecie branżowe spotkanie właścicieli kin, które odbywa się co roku w Las Vegas. 24 kwietnia wytwórnia Sony zaprezentowała tam trailer "Kraven Łowca", w którym zagrają m.in. Aaron Taylor-Johnson i Russel Crowe.

Duże podekscytowanie budzi fakt, że film dostał kategorię R, czyli nie będzie przeznaczony dla widzów, którzy mają mniej niż 17 lat. Wiąże się to z tym, że jest zapowiadany jako wyjątkowo krwawy i brutalny. Już w trailerze główny bohater, w którego wciela się Aaron Taylor-Johnson, podobno odgryza przeciwnikowi nos i wypluwa go prosto w kamerę.

Czy R-rating to dobra decyzja wytwórni?

Pojawiły się głosy fanów, że taką kategorię wiekową powinny mieć też "Venom" (2018) i "Venom 2: Carnage" (2021) z tego samego uniwersum. Zdaniem wielu z nich "ugrzecznienie" mrocznej historii kosmicznego symbionta było błędem. Komentatorzy spekulują, że decyzja o utrzymaniu Venomów w kategorii PG-13 (dla widzów od 13 lat) wiąże się z planami wytwórni co do cross-overu z przynoszącą miliardowe zyski franczyzą Spider-Mana, której gwiazdą jest Tom Holland.

Ani Spider-Man, ani Tom Holland nie pojawią się w zapowiadanym na październik 2023 r. "Kravenie Łowcy". Film będzie origin story jednego z komiksowych antagonistów Spider-Mana Sergeia Kravenoffa. Skoro nie na Spider-Mana, to na kogo będzie polował Kraven? W trailerze pojawił się Rhino, hybryda człowieka z nosorożcem, która tym razem będzie organiczna. Rhino był przeciwnikiem Andrew Garfielda w "Niesamowitym Spider-Manie 2" z 2014 r., ale w tamtej odsłonie operował mechaniczną zbroją nosorożca.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0