popkultura
Najważniejszy dodatek na koncert Taylor Swift? Pieluchy dla dorosłych
Ks. Jakub Bartczak o Dawidzie Podsiadło

Ksiądz-raper "ujawnia", dlaczego Dawid Podsiadło dokonał apostazji

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / TikTok, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,02.11.2022 18:00

Dawid Podsiadło zapowiedział, że oficjalnie wystąpi z Kościoła katolickiego. Decyzję muzyka skomentował raper i duchowny rzymskokatolicki - ks. Jakub Bartczak. Duchowny twierdzi, że zna prawdziwy powód decyzji muzyka.

24 października Dawid Podsiadło był gościem podcastu "WojewódzkiKędzierski". Artysta zdradził podczas rozmowy, że jest w trakcie procesu apostazji.

Dawid Podsiadło i apostazja

- Udało mi się zdobyć akt chrztu i teraz, jak będę w rodzinnych stronach i wygospodaruję czas na to, to poprosiłbym o tę apostazję. Nie chcę zaburzać statystyk i korzystać z przywilejów organizacji, z którą niewiele mnie łączy - powiedział artysta w podcaście.

Podsiadło rozwinął temat i wyjaśnił, dlaczego występuje z Kościoła katolickiego.

- Mam problem z instytucją, a nie z wiarą. Wszyscy widzimy kolejne mnożące się przypadki pedofilii, wtrącanie się w sprawy polityczne, światopoglądowe. Nie piętnuję wiary, tylko hipokryzję - powiedział artysta podczas rozmowy.

Ks. Jakub Bartczak o apostazji Dawida Podsiadły

Wypowiedź artysty jest szeroko komentowana w mediach i w internecie, również przez przedstawicieli Kościoła. Odniósł się do niej m.in. ks. Jakub Bartczak. To duchowny, który regularnie wypuszcza albumy hip-hopowe. Przy okazji premiery nowego krążka "Amen" udzielił wywiadu portalowi wpolityce.pl. Wykorzystał tę okazję, aby wyrazić zdanie na temat apostazji Podsiadły.

- Myślę, że Dawid Podsiadło przede wszystkim promuje swoją najnowszą płytę. Niektóre media i środowiska wytworzyły specyficzną modę, aby mówić źle o Kościele. Artysta przede wszystkim jest zajęty swoją twórczością i w tym wywiadzie pewnie o to mu chodziło, aby zdobyć rozgłos medialny, więc informacja o opuszczaniu Kościoła mogła mu tylko w tym pomóc. Ta okrzyczana medialnie apostazja jest raczej produktem około kulturowym - powiedział Bartczak w rozmowie z portalem wpolityce.pl.

POST

Trudno w tej sytuacji nie nabrać podejrzeń, kto próbuje wypromować się czyim kosztem. Czy Podsiadło, który w dwa dni wyprzedał bilety na koncert na Stadionie Narodowym, potrzebuje dokonać apostazji, aby sprzedać płytę? Czy wręcz przeciwnie - to ksiądz-raper, którego nowy singiel przekroczył granicę zaledwie 30 tys. wyświetleń na YouTube, musi mówić o Dawidzie, aby zareklamować swoją twórczość?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 13
  • emoji ogień - liczba głosów: 291
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 286
  • emoji smutek - liczba głosów: 5
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 28
Krak,zgłoś
Moim zdaniem Podsiadło ma pbl psychiczne.Ciemość widzę ciemność.To Jego prbl i po co się obnosić z tym akurat w okresie promocji płyty. Bez zachwytu.
Odpowiedz
4like0dislike
Kościół to Wspólnota Ludzi w Jezusie Chrystusie , która jest ogarnięta Jego Miłością . Nie znaczy to , ze Jezus Bóg nie kocha pana Podsiadly dlatego , ze wystąpił z kościoła katolickiego , kocha go tak samo i czeka na niego zawsze z otwartymi ramionami . Jezus żyje w kościele i Jego Zranione Żywe Serce bije dla każdego , nawet dla niegodnych księży . A tacy byli, są i będą …
Odpowiedz
12like1dislike
Sama prawda,zgłoś
Niestety teraz ludzie wolą gnić razem z moralnie gnijącym światem. Rezygnują z miłości i prawdziwego szczęścia, tylko dla pieniędzy i szczęścia, które z czasem minie. Ludzie wolą robić co dla nich wygodne. Tymczasem liczy się dusza, a nie pieniądze z tego świata. Módlmy się o nawrócenie dla takich osób.
Odpowiedz
37like5dislike
zobacz odpowiedzi (2)
Zobacz komentarze: 28
Komentarze (28)
arrow
Jak kupić bilety na drugą trasę koncertową Genzie? Ceny z kosmosu