Ks. Jakub Bartczak o Dawidzie Podsiadło

Ksiądz-raper "ujawnia", dlaczego Dawid Podsiadło dokonał apostazji

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / TikTok, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,02.11.2022 18:00

Dawid Podsiadło zapowiedział, że oficjalnie wystąpi z Kościoła katolickiego. Decyzję muzyka skomentował raper i duchowny rzymskokatolicki - ks. Jakub Bartczak. Duchowny twierdzi, że zna prawdziwy powód decyzji muzyka.

24 października Dawid Podsiadło był gościem podcastu "WojewódzkiKędzierski". Artysta zdradził podczas rozmowy, że jest w trakcie procesu apostazji.

Dawid Podsiadło i apostazja

- Udało mi się zdobyć akt chrztu i teraz, jak będę w rodzinnych stronach i wygospodaruję czas na to, to poprosiłbym o tę apostazję. Nie chcę zaburzać statystyk i korzystać z przywilejów organizacji, z którą niewiele mnie łączy - powiedział artysta w podcaście.

Podsiadło rozwinął temat i wyjaśnił, dlaczego występuje z Kościoła katolickiego.

- Mam problem z instytucją, a nie z wiarą. Wszyscy widzimy kolejne mnożące się przypadki pedofilii, wtrącanie się w sprawy polityczne, światopoglądowe. Nie piętnuję wiary, tylko hipokryzję - powiedział artysta podczas rozmowy.

Ks. Jakub Bartczak o apostazji Dawida Podsiadły

Wypowiedź artysty jest szeroko komentowana w mediach i w internecie, również przez przedstawicieli Kościoła. Odniósł się do niej m.in. ks. Jakub Bartczak. To duchowny, który regularnie wypuszcza albumy hip-hopowe. Przy okazji premiery nowego krążka "Amen" udzielił wywiadu portalowi wpolityce.pl. Wykorzystał tę okazję, aby wyrazić zdanie na temat apostazji Podsiadły.

- Myślę, że Dawid Podsiadło przede wszystkim promuje swoją najnowszą płytę. Niektóre media i środowiska wytworzyły specyficzną modę, aby mówić źle o Kościele. Artysta przede wszystkim jest zajęty swoją twórczością i w tym wywiadzie pewnie o to mu chodziło, aby zdobyć rozgłos medialny, więc informacja o opuszczaniu Kościoła mogła mu tylko w tym pomóc. Ta okrzyczana medialnie apostazja jest raczej produktem około kulturowym - powiedział Bartczak w rozmowie z portalem wpolityce.pl.

POST

Trudno w tej sytuacji nie nabrać podejrzeń, kto próbuje wypromować się czyim kosztem. Czy Podsiadło, który w dwa dni wyprzedał bilety na koncert na Stadionie Narodowym, potrzebuje dokonać apostazji, aby sprzedać płytę? Czy wręcz przeciwnie - to ksiądz-raper, którego nowy singiel przekroczył granicę zaledwie 30 tys. wyświetleń na YouTube, musi mówić o Dawidzie, aby zareklamować swoją twórczość?

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 14
  • emoji ogień - liczba głosów: 292
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 287
  • emoji smutek - liczba głosów: 5
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 28
Arystokles,zgłoś
Zabawne, ale Kościół to nie księża. Byłem ateistą, wierzącym, wreszcie wierzącym w Kościele. Długa droga. Ale nigdy mi nie przyszło do głowy wieszać psy na Kościele z powodu księży. Zawsze było dla mnie oczywiste, ze księża to ludzie - są tacy i owacy. Z jednych kpiłem jako ateista i kpię nadal, z innych nie. jednych szanowałem innych nie. Przecież Kościół przerabiał to już wieki temu sporem, czy ksiądz łajdak może odprawiać ważnie mszę św., i stanęło na tym, że owszem może, nagrabi sobie, ale będzie msza będzie ważna. Księża to promil Kościoła, który odprawia msze i sprawuje sakramenty. Kościół to ludzie. Tylko promil albo mniej z nich to święci... Dawid myśli jakimś wolnymi skojarzeniami jak dziecko, kompletnie obok. Bez sensu. Jedynym uzasadnieniem dla apostazji mogłaby być zmiana wiary, przejście na Islam, zostanie żydem, czy coś podobnego. Nawet ateizm nie jest powodem - jak ktoś jest ateistą, to wszystko to mu obojętne. Jeżeli Dawid pozostaje przy wierze, to widocznie robi to jako wyjątkowo nieprzemyślaną i niemądrą manifestację. Bo to jest jak wylewanie dziecka z kąpielą - z powodu księży zrywam z Kościołem. Bzdurki na medialne pagórki(;
Odpowiedz
14Zgadzam się1Nie zgadzam się
Gosia 1111,zgłoś
Zgadzam się z Dawidem 🍰🔆
Odpowiedz
1Zgadzam się9Nie zgadzam się
Krak,zgłoś
Moim zdaniem Podsiadło ma pbl psychiczne.Ciemość widzę ciemność.To Jego prbl i po co się obnosić z tym akurat w okresie promocji płyty. Bez zachwytu.
Odpowiedz
18Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 31