popkultura
Wersow bryluje w Paryżu. Założyła kosmicznie drogą biżuterię
Kruszwil promuje znęcanie się na kotem

Kruszwil chce zaimponować przemocą wobec zwierząt. Skandaliczne nagranie

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Instagram, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,12.09.2022 15:00

Patoyoutuber Marek Kruszel, znany jako Kruszwil, wystąpił w filmiku pt."Chciał skrzywdzić naszego kota" na YouTube. Nagranie pokazuje Kruszwila, który kopie w transporter dla kota. - Gdzie jest to gówno? Muszę tego szczura wyrzucić stąd! - słychać na nagraniu.

KXK VLOG to kanał na YouTube tworzony przez grupę patoinfluencerów. "Gwiazdą" kanału jest Łukasz W., znany jako Kamerzysta. Mężczyzna zasłynął filmem, do którego zaprosił chłopaka z niepełnosprawnością intelektualną. Gość wykonywał upokarzające zadania za pieniądze: skoczył z balkonu do śmietnika, półnagi wyławiał śmieci ze stawu, oblizał buty obcej kobiecie, wykąpał się w błocie, jadł kocie odchody, wszedł do szamba.

Kamerzysta zdobył popularność dzięki projektowi Lord Kruszwil. Był to kanał na YouTube, który polegał na tym, że Łukasz i jego kolega Marek Kruszel promowali patologiczne i szkodliwe postawy. Youtuberzy zasłynęli m.in. tym, że namówili 10-letniego chłopca, aby obmacywał i oceniał damskie pośladki. W filmach patotwórców występował były gwiazdor programu "Królowe Życia" Arek Kocik, znany jako "Megakot". Mężczyzna "zabłysnął" tym, że nazwał świnię imieniem po byłej dziewczynie, która popełniła samobójstwo.

Kruszwil kopie w transporter kota. "Wyrzucaj go w tej chwili!"

Kruszwil i Kamerzysta nadal robią to, co potrafią najlepiej - wywołują kontrowersje. 9 września na kanale KXK VLOG zadebiutował film "Chciał skrzywdzić naszego kota". Odcinek opowiada o dziewczynie Kamerzysty, która sprowadziła do domu kota. Kruszwil jest niechętny zwierzęciu. Kiedy kot pojawia się w domu, patoyoutuber krzyczy "Gdzie jest to gówno""Muszę tego szczura wyrzucić stąd".

Kilka scen jest wybitnie bulwersujących. Kruszwil podbiega do transportera i wściekle go kopie. - Wyjazd! - krzyczy patotwórca. Kruszwil mówi, że kopnął w transporter, bo myślał, że znajduje się w nim kot. - Wyrzucaj go w tej chwili!

Kruszwil promuje przemoc wobec zwierząt
Kruszwil promuje przemoc wobec zwierząt (YouTube)
Kruszwil promuje przemoc wobec zwierząt
Kruszwil promuje przemoc wobec zwierząt (YouTube)
Kruszwil promuje przemoc wobec zwierząt
Kruszwil promuje przemoc wobec zwierząt (YouTube)

Kolejne sceny pokazują Kruszwila, który wymyśla różne sposoby, jak skrzywdzić kota. Pomaga mu inny patoyoutuber Hubert Węzka, znany jako Dredziasty. Ten wpada na kolejny "genialny" pomysł. - Marek, zawsze można tego kota otruć - mówi Węzka. Mężczyznom nie udaje się zrealizować planów i kot żyje na koniec odcinka.

Trudno znaleźć słowa, którymi można skomentować nagranie. Co trzeba mieć w głowie, żeby ponad 20-minutowy film oprzeć na pomyśle, jak skrzywdzić niewinne zwierzę? Mimo że kot finalnie uchodzi z życiem, młodzi widzowie otrzymują przekaz, że sprawianie cierpienia zwierzętom jest fajne. Publiczność Kamerzysty przyjmuje patologiczne treści bez cienia krytyki. "Kolejny super filmik", "zarąbisty filmik", "dobry odcinek", "zajebisty odcinek". To tylko niektóre komentarze pod nagraniem.

Obrońcy praw zwierząt są wściekli. "Zawiadamiamy prokuraturę"

Na film patotwórców zwrócił uwagę Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt (DIOZ).

"Kolejny głupek, który chce zabłysnąć na przemocy wobec zwierząt. Czy dalej macie zamiar promować takich idiotów i dawać im zarabiać na patologicznych zachowaniach? Wiecie co jest najlepsze? Usiłowanie znęcania się nad zwierzętami jest karalne i nawet jeżeli kota nie było w kontenerze, a patogwiazda myślała, że kot tam jest, grozi mu do 3 lat więzienia. Zawiadamiamy prokuraturę!" - napisali pracownicy DIOZ na Instagramie.

Organizacja Dioz komentuje film Kruszwila
Organizacja Dioz komentuje film Kruszwila (Dioz , Instagram)
Organizacja Dioz komentuje film Kruszwila
Organizacja Dioz komentuje film Kruszwila (Dioz , Instagram)
Organizacja Dioz komentuje film Kruszwila
Organizacja Dioz komentuje film Kruszwila (Dioz , Instagram)

Skontaktowaliśmy się z DIOZ i Fundacją Viva z prośbą o komentarz do sprawy.

"Mimo, że de facto nie doszło do przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem, bo okazało się, że kota nie było w transporterze, to widz ma prawo myśleć, że kot znajduje się wewnątrz. Film próbuje przekonać widza, że takie zachowanie wobec zwierzęcia jest normalne, dlatego zasadnym wydaje się skierowanie sprawy do organów ścigania jako przestępstwo z art. 255 kodeksu karnego w związku z art. 35 ust. 1a ustawy o ochronie zwierząt, polegające na nawoływaniu do popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem. Organy ścigania powinny ocenić, czy do takiego czynu doszło. Takie zachowanie jest szczególnie szkodliwe ze względu fakt, że widownią tego youtubera są dzieci" - przekazała Fundacja Viva.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 9
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
Malanezja4444,zgłoś
Dlamnie to brak im wyobraźni czego się nie robi żeby zaistnieć żal pl.😡
Odpowiedz
1like0dislike
Komentarze (1)
arrow
Aresztowania w związku z zabójstwem Tupaca. Przełom po 27 latach