gaming
Można już zagrać w "Honkai: Star Rail"! Rekordowe zainteresowanie
przesunięta premiera gier

Koronawirus = masowe przesunięcia premier gier

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,21.02.2021 09:00

Wszyscy czekaliśmy, żeby 2020 rok minął jak najszybciej. Nadal niestety prawdopodobnie większość gier, które są tworzone w tych czasach, mogą zostać opóźnione. Co się dzieje?

Tak z ciekawostek. Ostatnio (jak i przez większość 2020 roku) trochę wyczekiwanych gier zostało opóźnionych. Większość studiów swoją decyzję o opóźnieniu gier motywuje możliwością dopracowania tytułów. Można także iść drogą Sony z grą Destruction AllStars. 

Miał być to tytuł startowy dla PS5. Gra zapowiadała się świetnie. Premiera została przełożona na luty 2021 i trafiła od razu do PlayStation Plus. Jest więc dostępna za darmo dla każdego, kto opłata ten abonament. 

Sony motywowało swoją decyzję tym, iż chcieli, aby jak najwięcej ludzi zagrało. Co jest spoko, jednak na pewno stała też za tym pewna chęć dopracowania tytułu. I nie ma nic w tym złego, jednak brak dużej ilości tytułów startowych na nową konsolę bolał. 

W przypadku PS5 sytuacja jest o tyle śmieszna, że wszyscy gracze czekają na Gran Turismo 7. I nikt nie wie, kiedy gra zostanie wydana. Były pogłoski, że GT7 będzie tytułem startowym na nową konsolę Sony… A obecnie mówi się o drugiej połowie roku 2021. Pamiętajcie, nie da się przełożyć premiery gry, jeżeli nie podało się daty premiery na pierwszym miejscu.

Kolejną ofiarą przeniesienie jest Far Cry 6. Dość niedawno Ubisoft przełożył premierę na dość nieokreślony przedział czasowy (od 1.04.2021 do 31.03.2022). A gra miała wyjść jeszcze na początku 2021 roku. Szkoda :c 

trwa ładowanie posta...

Masowe przesunięcia premier gier to nadal plaga. I można byłoby powiedzieć, że jest ona także związana z inną plagą. Tak, niestety koronawirus pojawi się w tym tekście.

Niestety duża część rozwoju gier, także sprzedaży czy marketingu opiera się na spotykaniu się z użytkownikiem, czy pracą in-house. 

A to zostało bardzo utrudnione. Wiadomo, przeświadczenie o branży gier jest takie, iż tryb pracy można bardzo łatwo zmienić. Po części tak jest, jednak m.in. playtesty, marketing i kilka innych rzeczy, nie da się tak łatwo przenieść do sieci.

Także praca zdalna nie jest idealna dla każdego. Przez pandemię niektórzy muszą się zajmować równolegle domem, obiadem i nie wszyscy są fanami takiego trybu pracy. No i nie każdy może czuć się dobrze, pracując z domu. 

Masa źródeł czy artykułów wysuwa tezę, iż pandemia to świetny okres dla sprzedaży gier, ale też jest to okropny okres na tworzenie tychże gier. 

Zwiększenie szansy na wypalenie, praca w dziwnych godzinach czy problemy z komunikacją. Wystąpienie tych problemów jest mocno zwiększone podczas COVID-19. Dołóżmy do tego problemy z fizycznym wydawaniem gier — i tworzy się naprawdę zła sytuacja.

Dlatego nie zdziwcie się, jeżeli premiera gry, na którą Wy czekaliście, zostanie przesunięta. Niestety tak wygląda obecnie świat.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Błąd krytyczny w PS Plus. "Gra wygaśnie za 15 minut"