trendy
MUSISZ znać te darmowe programy i aplikacje do montowania filmów 🎥
Plastikowe słomki

Kolekcjonerzy sprzedają plastikowe słomki z McDonald’s za 23 TYSIĄCE PLN

Źródło zdjęć: © Pexels
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.02.2021 16:18

Czasy, gdy w "Maczku" dodawano do napojów plastikowe słomki, minęły bezpowrotnie. Miłośnicy fast foodów, którzy nie potrafią pogodzić się ze zmianami, mogą kupić plastikowe słomki z McDonald's na eBayu... za astronomicznie wielką sumę pieniędzy.

bDUvhEqb

Coraz więcej restauracji rezygnuje z plastikowych słomek. Nie dzieje się tak przez naciski "eko-terrorystów", ale ze względu na troskę o środowisko. Każdego roku co najmniej 8 milionów ton plastiku wycieka do oceanu światowego, w czym plastikowe słomki mają swój niechlubny udział. Więcej na temat tego, jak UE walczy z plastikowymi śmieciami, przeczytacie w tekście Ani.

Na początku 2020 roku plastikowe słomki zniknęły z sieci restauracji McDonald's w Polsce. Plastikowe słomki zastąpiono ich papierowymi odpowiednikami, które w 100% nadają się do recyklingu. Ja już dawno temu zdążyłem przyzwyczaić się do zmiany i w ogóle o tym nie myślę, kiedy zamawiam coś w "Maczku". Niemniej są na świecie osoby, które na nostalgii za plastikowymi słomkami próbują robić biznes.

bDUvhEqd

Plastikowe słomki z McDonald's warte grube tysiące

Wejdźcie na serwis aukcyjny eBay i w polu wyszukiwania wpiszcie frazę "McDonalds straw". W rezultacie ujrzycie listę... plastikowych słomek z McDonald's, które szukają chętnych nabywców. Słomki osiągają oszałamiającą cenę wywoławczą – najdroższa oferta, jaką znalazłem, to ok. 23 606 zł za 6 sztuk "fabrycznie nowych, nieużywanych, nieotwieranych i nieuszkodzonych" plastikowych słomek z McDonald's.

Plastikowe słomki z McDonald's
Plastikowe słomki z McDonald's (Vibez.pl , Materiały własne)
Plastikowe słomki z McDonald's
Plastikowe słomki z McDonald's (Vibez.pl , Materiały własne)

"Dziwny jest ten świat"? No troszkę tak, ale jak ktoś ma nadmiar pieniędzy na koncie bankowym – to kto mu zabroni kupować plastikowe słomki z McDonald's? Jeśli trafiliście na jakieś dziwne aukcje w internecie, dajcie nam o nich znać!

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Darmowy deser za 75 dolarów prosto z NY? Takie rzeczy tylko dla posiadaczy Samsungów Galaxy Z