Plastikowe słomki

Kolekcjonerzy sprzedają plastikowe słomki z McDonald’s za 23 TYSIĄCE PLN

Źródło zdjęć: © Pexels
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.02.2021 17:18

Czasy, gdy w "Maczku" dodawano do napojów plastikowe słomki, minęły bezpowrotnie. Miłośnicy fast foodów, którzy nie potrafią pogodzić się ze zmianami, mogą kupić plastikowe słomki z McDonald's na eBayu... za astronomicznie wielką sumę pieniędzy.

Coraz więcej restauracji rezygnuje z plastikowych słomek. Nie dzieje się tak przez naciski "eko-terrorystów", ale ze względu na troskę o środowisko. Każdego roku co najmniej 8 milionów ton plastiku wycieka do oceanu światowego, w czym plastikowe słomki mają swój niechlubny udział. Więcej na temat tego, jak UE walczy z plastikowymi śmieciami, przeczytacie w tekście Ani.

Na początku 2020 roku plastikowe słomki zniknęły z sieci restauracji McDonald's w Polsce. Plastikowe słomki zastąpiono ich papierowymi odpowiednikami, które w 100% nadają się do recyklingu. Ja już dawno temu zdążyłem przyzwyczaić się do zmiany i w ogóle o tym nie myślę, kiedy zamawiam coś w "Maczku". Niemniej są na świecie osoby, które na nostalgii za plastikowymi słomkami próbują robić biznes.

Plastikowe słomki z McDonald's warte grube tysiące

Wejdźcie na serwis aukcyjny eBay i w polu wyszukiwania wpiszcie frazę "McDonalds straw". W rezultacie ujrzycie listę... plastikowych słomek z McDonald's, które szukają chętnych nabywców. Słomki osiągają oszałamiającą cenę wywoławczą – najdroższa oferta, jaką znalazłem, to ok. 23 606 zł za 6 sztuk "fabrycznie nowych, nieużywanych, nieotwieranych i nieuszkodzonych" plastikowych słomek z McDonald's.

Plastikowe słomki z McDonald's
Plastikowe słomki z McDonald's (Vibez.pl , Materiały własne)
Plastikowe słomki z McDonald's
Plastikowe słomki z McDonald's (Vibez.pl , Materiały własne)

"Dziwny jest ten świat"? No troszkę tak, ale jak ktoś ma nadmiar pieniędzy na koncie bankowym – to kto mu zabroni kupować plastikowe słomki z McDonald's? Jeśli trafiliście na jakieś dziwne aukcje w internecie, dajcie nam o nich znać!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Pepa,zgłoś
Ja mam 11 szt.😁
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Seaman,zgłoś
Znalazłem taką słomkę podczas sprzątania auta. Nowa, nieotwarta. Trzymam jako lokatę kapitału xD
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się