mcdonald cola zamiast wody

Coca-Cola NIE znika z McDonald’s. Woda zamiast coli tylko w...

Źródło zdjęć: © Alia W. / Unsplash.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,22.01.2021 12:00

Ostatnia decyzja popularnej sieci fast-foodów wznieciła dość dużą burzę w sieci. Jednak warto rozwiać wątpliwości. Nie, napoje słodzone nie znikają z oferty McDonald’s? Woda zamiast coli jest jedynie oferowana w jednej części oferty.

Dla niezorientowanych, wczoraj internet obiegła informacja, że w sekcji promocyjnej okazYEAH! nie uświadczymy już napojów słodzonych. W zamian tego, do promocyjnych zestawów otrzymujemy jedynie wodę mineralną. Nie ma wyboru, nie możemy nawet dobrać sobie żadnego gazowanego napoju ze słodzikami, np. Coca-Cola Zero.

Wiadomo, nikt nie przesiaduje codziennie w Maku. Dlatego pojawiły się głosy, jakby sieć McDonald’s chciała się wycofać kompletnie z napojów słodzonych.

Nie, to nie jest prawda. Napoje słodzone cały czas są dostępne we wszystkich restauracjach McDonald’s w całej Polsce. Jedynie napoje słodzone zostały zastąpione wodą w sekcji okazYEAH!

Wymiana napoju słodzonego na wodę w zestawach okazYEAH! dostępnych w aplikacji mobilnej McDonald’s jest efektem wprowadzenia w Polsce podatku cukrowego.Pracujemy nad rozwiązaniem, które umożliwi naszym gościom zakup wybranego napoju w ramach okazYEAH! O szczegółach poinformujemy wkrótce. Podkreślamy również, że okazYEAH! mają charakter dynamiczny, oferty zmieniają się i obowiązują w określonym czasie.

- Odpowiedź otrzymane przez WP Finanse od Patrycji Pazio, Corporate Relations Specialist w McDonald's

Nawet na samej stronie restauracji, w zakładce napoje zimne, widnieje pozycja „Napój (Coca‑Cola®, Coca‑Cola® Zero, Sprite®, Fanta®, Lipton® Ice Tea)”.

mcdonald woda zamiast coli
mcdonald woda zamiast coli (McDonald's , Materiały prasowe)

Co ciekawe, nawet w tym momencie zamawiając w McDonad's na dowóz za pomocą popularnych aplikacji dostajemy za darmo... puszkę Coca-Coli Zero:

mcdonald woda zamiast coli
mcdonald woda zamiast coli (McDonald's , Materiały prasowe)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2