Cabbages & Condoms - restauracja z prezerwatyw

Knajpa z prezerwatyw. Polski tiktoker znalazł idealne miejsce na randkę

Źródło zdjęć: © Getty Images, TikTok
Konrad SiwikKonrad Siwik,14.04.2023 07:00

Mateusz Müller "Myla" to popularny polski tiktoker, który obecnie przebywa w Tajlandii, a ze swoimi obserwatorami dzieli się najciekawszymi zjawiskami w tym kraju. Ostatnio odwiedził restauracje Cabbages & Condoms, której tematem przewodnim - jak łatwo się domyślić - są prezerwatywy. I chodzi o coś więcej niż tylko bezpieczny seks po jedzeniu.

- Poszedłem do najdziwniejszej restauracji na świecie… Bo jak inaczej opisać miejsce, w którym wszystko jest zrobione z prezerwatyw, na co wskazuje sama nazwa. Na wejściu wita was uroczy św. Mikołaj, w całości wykonany z sami wiecie czego - mówi na nagraniu Myla, który odwiedził Cabbages & Condoms w Bangkoku w Tajlandii.

trwa ładowanie posta...

Na nagraniu udostępnionym przez tiktokera można zauważyć, że większość ozdób w restauracji - takich jak żyrandole, lampy na stołach, rzeźby czy bukiety w toaletach - jest wykonana z prezerwatyw. Na szczęście samo jedzenie jest już typowe dla tamtejszych regionów. Cabbages & Condoms oferuje bogate menu prezentujące wiele tradycyjnych tajskich potraw w uczciwych cenach, w tym kultowe Shrimp Pad Thai.

Po posiłku każdy klient może wziąć ze sobą pamiątkę w postaci prezerwatyw. Trzeba przyznać, że to całkiem niezłe miejsce na - niekoniecznie pierwszą - randkę, po której najedzeni możecie cieszyć się swoimi drugimi połówkami.

Przez żołądek do bezpiecznego seksu

Cabbages & Condoms to jednak coś więcej niż tylko tematyczna knajpa. Według strony internetowej restauracji jej zyski trafiają do Stowarzyszenia Rozwoju Ludności i Społeczności (The Population and Community Development Association - PDA) w celu sfinansowania "podstawowej opieki zdrowotnej, edukacji na temat HIV/AIDS, rozwoju obszarów wiejskich, środowiska czy dostępu do wody".

Założyciel lokalu Mechai Viravaidya jest znany jako "Pan Prezerwatywa" (Mr. Condom), a kryzys HIV/AIDS, który rozpoczął się w latach 80., skłonił go do otwarcia tej restauracji skoncentrowanej na bezpiecznym seksie. Zastanawiacie się, czemu wybrał nazwę "Cabbages & Condoms"?

PDA wyjaśnia, że Pan Prezerwatywa ubolewał kiedyś nad faktem, że wszędzie można było kupić kapustę, a jego zdaniem prezerwatywy powinny być tak samo dostępne. Jeśli Tajlandia to dla was zbyt odległy kierunek, Cabbages & Condoms ma również dwie lokalizacje w Wielkiej Brytanii.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0