kino w domu

Kino bez wychodzenia z domu. Tu obejrzysz najnowsze produkcje i starsze hity

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Anna RusakAnna Rusak,19.12.2020 18:49

Kina wciąż zamknięte, a przed nami święta. Co oglądać na kanapie? Najnowsze filmy prosto od kinowych dystrybutorów i dokumenty z festiwali. Ruszyły nowe platformy, które pomogą nam przetrwać ten czas.

Tak, wiem, że seans w domu to nie to samo, co oglądanie filmu na wielkim ekranie, ale na wyjście do kina będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Problem w tym, że na popularnych serwisach streamingowych nie można znaleźć wszystkiego, a już na pewno nie nowości, które dopiero niedawno weszły do kin.

Na szczęście z pomocą przychodzą nowe platformy, które pomogą nam choć w minimalnym stopniu poczuć się jak w kinie. Znajdziecie na nich nie tylko najnowsze produkcje, których jeszcze nie ma na HBO czy Netflixie, ale też starsze tytuły np. od Gutek Film.

Szczególnie polecamy Waszej uwadze platformę mojeekino.pl. To właśnie tutaj możecie nadrobić tytuły, których nie udało Wam się zobaczyć w kinie. W swojej ofercie mają np. "Emę", którą polecało już wielu krytyków filmowych oraz gruziński film "A potem tańczyliśmy", który opowiada historię dwóch zakochujących się w sobie tancerzy.

Ema (2019) | Trailer | Mariana Di Girolamo | Gael García Bernal | Santiago Cabrera

Naprawdę jest w czym wybierać, zresztą sprawdźcie sami. Dodatkowo jeśli skorzystacie ze strony, wesprzecie ulubione kino. Jak? Gdy będziecie kupowali bilet na wirtualny seans (jego cena to 15 zł), będziecie mogli wybrać, które kino chcecie tym zakupem wesprzeć.

18 grudnia ruszyła też platforma vod.mdag.pl. Znajdziecie na niej wiele dokumentów, które do tej pory pojawiły się na festiwalach. O niektórych z nich pisaliśmy z okazji Millenium Docs Against Gravity, inne pojawiły się w naszym zestawieniu dokumentów, które warto nadrobić. Wciąż je gorąco polecamy!

Ci, którzy nie zdążyli, będą mogli też zobaczyć moim zdaniem jeden z najlepszych filmów minionego festiwalu, czyli "Jak Bóg szukał Karela".

To jednak nie wszystko. Na portalu znajdziecie też filmy fabularne. Ciekawie zapowiada się chociażby "Kwiat szczęścia", czyli film o pandemii. Dość nietypowej, bo pandemii szczęścia. Głównej bohaterce filmu – Alice – udaje się wyhodować w laboratorium kwiat, który emituje zapach wprowadzający w błogi nastrój. Okazuje się jednak, że to szczęście przyniesie bohaterom wiele problemów.

Kwiat szczęścia zwiastun PL

Jeszcze do 22 grudnia możecie skorzystać ze specjalnej okazji i kupić karnet, dzięki któremu będziecie mogli obejrzeć 18 filmów na platformie. Dodatkowo dostaniecie dostęp do 14 tytułów dostępnych podczas części online Festiwalu Millennium Docs Against Gravity w 2021 roku.

To, co? Który film obejrzycie dzisiaj wieczorem?

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0