Kino bez wychodzenia z domu. Tu obejrzysz najnowsze produkcje i starsze hity
Kina wciąż zamknięte, a przed nami święta. Co oglądać na kanapie? Najnowsze filmy prosto od kinowych dystrybutorów i dokumenty z festiwali. Ruszyły nowe platformy, które pomogą nam przetrwać ten czas.
Tak, wiem, że seans w domu to nie to samo, co oglądanie filmu na wielkim ekranie, ale na wyjście do kina będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Problem w tym, że na popularnych serwisach streamingowych nie można znaleźć wszystkiego, a już na pewno nie nowości, które dopiero niedawno weszły do kin.
Podobne
- Genzie obejrzy "100 dni do matury" wśród fanów? Odwiedzą kina w całej Polsce
- Wystarczy kilka złotych. Najlepsze dokumenty obejrzysz siedząc w domu
- Co oglądać na SkyShowtime i jak skorzystać z promocji?
- Problemy z filmem sanah? "Odwołali wszystkie seanse i dali voucher"
- Najlepsze filmy dokumentalne roku obejrzysz w domu. Ruszył MDAG online
Na szczęście z pomocą przychodzą nowe platformy, które pomogą nam choć w minimalnym stopniu poczuć się jak w kinie. Znajdziecie na nich nie tylko najnowsze produkcje, których jeszcze nie ma na HBO czy Netflixie, ale też starsze tytuły np. od Gutek Film.
Szczególnie polecamy Waszej uwadze platformę mojeekino.pl. To właśnie tutaj możecie nadrobić tytuły, których nie udało Wam się zobaczyć w kinie. W swojej ofercie mają np. "Emę", którą polecało już wielu krytyków filmowych oraz gruziński film "A potem tańczyliśmy", który opowiada historię dwóch zakochujących się w sobie tancerzy.
Ema (2019) | Trailer | Mariana Di Girolamo | Gael García Bernal | Santiago Cabrera
Naprawdę jest w czym wybierać, zresztą sprawdźcie sami. Dodatkowo jeśli skorzystacie ze strony, wesprzecie ulubione kino. Jak? Gdy będziecie kupowali bilet na wirtualny seans (jego cena to 15 zł), będziecie mogli wybrać, które kino chcecie tym zakupem wesprzeć.
18 grudnia ruszyła też platforma vod.mdag.pl. Znajdziecie na niej wiele dokumentów, które do tej pory pojawiły się na festiwalach. O niektórych z nich pisaliśmy z okazji Millenium Docs Against Gravity, inne pojawiły się w naszym zestawieniu dokumentów, które warto nadrobić. Wciąż je gorąco polecamy!
Ci, którzy nie zdążyli, będą mogli też zobaczyć moim zdaniem jeden z najlepszych filmów minionego festiwalu, czyli "Jak Bóg szukał Karela".
To jednak nie wszystko. Na portalu znajdziecie też filmy fabularne. Ciekawie zapowiada się chociażby "Kwiat szczęścia", czyli film o pandemii. Dość nietypowej, bo pandemii szczęścia. Głównej bohaterce filmu – Alice – udaje się wyhodować w laboratorium kwiat, który emituje zapach wprowadzający w błogi nastrój. Okazuje się jednak, że to szczęście przyniesie bohaterom wiele problemów.
Kwiat szczęścia zwiastun PL
Jeszcze do 22 grudnia możecie skorzystać ze specjalnej okazji i kupić karnet, dzięki któremu będziecie mogli obejrzeć 18 filmów na platformie. Dodatkowo dostaniecie dostęp do 14 tytułów dostępnych podczas części online Festiwalu Millennium Docs Against Gravity w 2021 roku.
To, co? Który film obejrzycie dzisiaj wieczorem?
W temacie film
- Francuz pokłócił się z Polakami o "Asteriksa i Obeliksa". "Największy szok popkulturowy"
- "Konklawe" pobija rekordy popularności. Jakie inne filmy o papieżach obejrzeć?
- "Heartstopper" bez czwartego sezonu. Szokująca decyzja Netfliksa
- Reżyser "Kevina" chciałby usunąć scenę z Donaldem Trumpem. "To przekleństwo"
Popularne
- "Best feeling, pozdro z fanem". O co chodzi w tym trendzie?
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- Murcix wydaje własną książkę. Pomagała jej ghostwriterka
- Kolekcja Magdy Butrym x H&M hitem Vinted. Kosmiczne ceny
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Uczestnik "Twoje 5 minut 3" wydał oświadczenie. "Nie jestem psycholem"
- Interaktywna wystawa Harry'ego Pottera w Polsce. Co w pakiecie VIP?
- Julia Łach odpowiada Ostremu. "To będzie koniec tej historii"
- Karty Pokemon trafiły do polskiego McDonald's. Jak je kupić?