trendy
Donald Tusk założył TikToka. Jego pierwszy film to esencja KODziarstwa
Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Minister zabrał głos

Źródło zdjęć: © Changbok Ko / Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,06.04.2021 15:10

Czy jest szansa, aby jeszcze w tym semestrze uczniowie wrócili na lekcje w formie stacjonarnej? Ministerstwo Edukacji Narodowej nie wyklucza takiej możliwości, choć jest to uzależnione od rozwoju epidemii.

bFOntFmb

Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami do 11 kwietnia nauka stacjonarna jest zawieszona w szkołach, placówkach kształcenia ustawicznego, w centrach kształcenia zawodowego, w ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych i w domach wczasów dziecięcych. We wszystkich wymienionych placówkach odbywa się nauka zdalna. Czy po 11 kwietnia uczniowie wrócą do stacjonarnego trybu nauczania?

– Jest szansa, żeby wszystkie dzieci poszły do szkoły jeszcze w kwietniu. Być może nastąpi to w systemie hybrydowym, ale jest na to szansa. Nie mówię jednak, że na pewno to nastąpi – wyjaśnił szef MEiN Przemysław Czarnek w rozmowie z "Radiem Lublin" (źródło: "Radio Zet").

bFOntFmd

Kiedy powrót do nauczania stacjonarnego? Po III fali pandemii

– Mamy nadzieję, że uczniowie wrócą do szkół, być może jeszcze w kwietniu, jeśli to będzie możliwe ze względu na epidemię. Najpóźniej w maju i czerwcu – ocenił wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski (źródło: "Radio Zet"), dodając, że: – Jeżeli III fala epidemii stopniowo będzie za nami, to nie widzę powodu, aby za tydzień czy dwa, kolejne roczniki nie mogły wracać do nauki stacjonarnej.

Powrót dzieci do szkół? Bez "twardego" terminu

O tym, czy sytuacja w nauczaniu zdalnym ulegnie zmianie, wypowiedział się również rzecznik rządu. Na wtorkowej konferencji prasowej Piotr Mueller stwierdził, że: – W tej chwili nie możemy podać twardego terminu powrotu dzieci do szkół (źródło: Wirtualna Polska).

Chcecie zająć głowę czymś innym niż epidemią? Sprawdźcie, co ciekawego pojawi się w katalogu HBO GO w kwietniu.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Naukowcy odkryli największą bakterię na świecie. Jest widoczna gołym okiem