@kasia_coztymseksem

Kasia Koczułap straci konto na Instagramie? Zapasowy profil "@coztymseksem"

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.12.2020 13:34

20 grudnia Instagram zaktualizuje swój regulamin. Influencerzy i edukatorzy seksualni (jak Kasia Koczułap @kasia_coztymseksem) ostrzegają, że w nowych zasadach serwisu znajdą się zapisy, które mogą ograniczyć ich działalność.

Kasia Koczułap jest znaną edukatorką seksualną, której profil na Instagramie obserwuje blisko 300 tys. fanów. Aktywistka opowiada o wszelkich zagadnieniach związanych z seksem bez tabu, np. o gadżetach erotycznych, sposobach antykoncepcji, fetyszach, aborcji – generalnie robi świetną robotę. 17 grudnia Kasia udostępniła na swoim Stories informację, że założyła zapasowe konto. Dlaczego?

Jeśli z dnia na dzień zniknę z IG, to będziecie wiedzieć dlaczego. Z tego wszystkiego odszukałam moje stare konto i udało mi się do niego dostać, więc JAKBY CO, mam konto zapasowe https://www.instagram.com/coztymseksem/ Nic tam nie ma i nie będzie, jeśli będzie wszystko ok. Ale jak zniknę stąd, to będę tam. Możecie kliknąć follow lub sobie zapisać :)

- Kasia Koczułap
Instagram @kasia_coztymseksem
Instagram @kasia_coztymseksem

Nowy regulamin Instagrama może wpłynąć na pracę edukatorów seksualnych

Kasia Koczułap udostępniła na swoim Stories post @thesexpottherapist, gdzie wytłumaczone jest, dlaczego nowy regulamin Instagrama może ograniczyć działalność edukatorów seksualnych. Chodzi o następujący fragment, w którym czytamy, że:

Instagram @thesexpottherapist
Instagram @thesexpottherapist

Nie pozwalamy użytkownikom, aby ułatwiali, koordynowali lub zachęcali do aktywności seksualnej na Instagramie. Aktywność seksualna obejmuje: filmowanie czynności o charakterze seksualnym i pornograficznym; wiadomości o tematyce seksualnej, erotycznej, tantrycznej; oferowanie lub proszenie o seks lub nagie zdjęcia; seksualny slang, sugestywne stwierdzenia; język opisujący seks lub podniecenie.

- Instagram [za @thesexpottherapist]

Jak tłumaczy @thesexpottherapist nowe zapisy w regulaminie Instagrama mogą dotknąć: pracowników świadczących usługi seksualne, którzy już teraz są zmarginalizowani i cierpią finansowo przez obecną sytuację na świecie; edukatorów seksualnych, którzy nie będą mogli dzielić się wiedzą; seks-pozytywnych influencerów oraz ich obserwatorów.

trwa ładowanie posta...

16 grudnia 2020 roku Instagram odniósł się do sprawy na swoim profilu na Twitterze. W komunikacie czytamy, że "[...] planowana aktualizacja naszego regulaminu jest odbierana jako działanie przeciwko pracownikom seksualnym. Chcemy zapewnić, że to nieprawda i po 20 grudnia nic się nie zmieni w sposobie egzekwowania naszych zasad. Wprowadziliśmy pewne zmiany, aby regulamin był bardziej zrozumiały."

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1