muzyka
Sztuczna inteligencja w roli DJ-a. Pomaga chirurgom lepiej pracować
Kanye West krytykowany za okładkę z obdartą ze skóry małpą

Kanye West krytykowany przez PETA. Obdarta ze skóry małpa to za dużo, jak na okładkę?

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,18.01.2022 07:50

Kanye West nowym singlem "Eazy" zaatakował zbyt wiele miejsc. Na tracku odpalone zostały dissy w kierunku Kim oraz Pete’a Davidsona, a okładka wkurzyła… organizację PETA.

Kanye West wrócił do łask. Jak po wydaniu płyty z chrześcijańskim rapem niektórzy go skreślili, tak "Donda" była łabędzim śpiewem dla jego kariery. Ot, Kanye wrócił.

Od wydania "Dondy" podziało się kilka rzeczy w życiu Kanye. Zmienił swoje imię na Ye oraz ogłosił rozwód z Kim Kardashian. W wątkach ostatnio przewija się także nowy chłopak Kim, Pete Davidson, oraz brak dostępu do swojej córki. Niektóre ze swoich przemyśleń Ye umieścił na nowym singlu z The Game - "Eazy"

Kanye West, The Game - "Eazy", spór o okładkę

Piosenkę możecie przesłuchać poniżej, a co do okładki, to pewna organizacja zauważyła spory problem. Na okładce "Eazy" znalazła się małpa odarta ze skóry. Niektórzy twierdzą, iż małpa reprezentuje obecną sylwetkę Ye w mediach i w jego sytuacji rodzinnej.

PETA stara się wyrazić sprzeciw przeciwko umieszczaniu takiego obrazu zwierząt na okładkach:

Niepokojący obraz małpy obdartej ze skóry, który Kanye West udostępnił, służy jako przypomnienie, że nie ma prawdziwej różnicy między ludźmi a innymi zwierzętami.

Ich życie nie jest łatwe [nawiązanie do słów piosenki ~dop. redakcji], gdy wykorzystujemy je i zabijamy dla jedzenia, eksperymentów, ubrań czy rozrywki.

trwa ładowanie posta...

PETA w przeszłości miała swoje jazdy z m.in. zabieraniem zwierząt z ogródków i usypianiem ich, przyrównywaniem kobiet do krów czy nawiązywanie do Holokaustu. Czy w tym przypadku nie przesadzają?

The Game & Kanye West - Eazy (Lyrics Video)

A jeszcze jedno przemyślenie:

Dlaczego Instagram stosuje taką dziwną politykę?

Popatrzcie na to: z jednej strony taki Jason Derulo i jego zdjęcie z widoczną knagą dostało banicję, bo… Instagramowi to się nie spodobało. Spoko - dziwne, ale skoro Cukierberg nie chce czegoś takiego, to niech sobie zakazuje.

trwa ładowanie posta...

Z kolei gdy Kanye West wrzuca zdjęcie okładki swojej płyty, na którym widnieje obdarta ze skóry małpa - Instagram sleeps. Facebook na większości fotek okładki dawał ostrzeżenie o brutalności zdjęcia. Całość przepuszczał bez większych problemów.

Czyli pozwalamy na pokazywanie obdartej ze skóry małpy, ale nie pozwalamy na pokazanie obrysu penisa?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Nick,zgłoś
Jak to "łabędzim"? Znaczy umarł po tej dondzie?
Odpowiedz
0like0dislike
Komentarze (1)
arrow
Taylor Swift ogłasza światową trasę. "The Eras Tour" zawita do Polski?