Wywiad z Queen of the Black sprzed 5 lat. Jak bardzo Julka się zmieniła?

Jak Queen of the Black wyglądała na początku KARIERY? Wywiad w "Pytanie na Śniadanie" sprzed 5 LAT :O

Źródło zdjęć: © TVP, Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,04.01.2022 06:47

Queen of the Black w TVP - kto by się spodziewał? To było na początku jej kariery, więc zrozumiecie większość z jej słów. No i jakoś tak klimat jest przyjemniejszy.

Czy trzeba komukolwiek przedstawiać postać Julii Pelc, znanej w sieci pod pseudonimem Queen of the Black? Od lat jest to stale kontrowersyjna i przyciągająca uwagę twórczyni. Już w wieku 13 lat Julia nagrywała w sieci filmiki. Ot, prosty content, który, mimo wszystko, zdobywał popularność. Rok później QotB zrobiła sobie tatuaż, co wzbudziło ogromne poruszenie wśród jej fanów.

Filmy Julki składają się głównie z twórczości vlogowej, wyzwaniowej i pogadankowej. Od dłuższego czasu kolaborowała też z jedną z większych twórczyń wcześniejszych lat YouTube, Nanami Chan. Julka miała być dla niej jak siostra, ale też miała się bardzo inspirować twórczością młodszej koleżanki. Największe filmy QotB to:

 • "Fałszywa Przyjaźn…." z 1,5 mln wyświetleń, 28 tys. łapek w górę i 12 tys. w dół;
 • "Cała prawda o moim toksycznym związku... *zostałam zdradzona?*" z 1,42 mln wyświetleń, 120 tys. łapek w górę i 22 tys. w dół;
 • "MAM 14 LAT I TATUAŻ?" z 850 tys. wyświetleń, 21 tys. łapek w górę i 15 tys. w dół;
 • "Moje Musical.ly #1" z 473 tys. wyświetleń, 7,4 tys. łapek w górę i 6,9 tys. w dół;
 • "SPOTKANIE Z LIL XANEM?! |storytime" z 439 tys. wyświetleń, 24 tys. łapek w górę i 4,4 tys. w dół.

Zdarzało się, iż jej filmy były bardzo, ale to bardzo kontrowersyjne. Ale mniejsza o to, bowiem Julka największą sławę, o wiele większą niż na YouTube, zdobyła na Instagramie. W pewnym momencie miała ponad 400 tys. obserwujących, ale jej konto zostało skasowane.

Dużo tego w sumie. Pomijam już jej reklamowanie oszustw, bo… szkoda o tym gadać. Dodam jeszcze dość istotne info: Julia otwarcie mówi o tym, że bierze narkotyki. Tylko "zielone" - o tym mówi otwarcie. W sieci pojawiały się głosy, iż na przestrzeni lat zażywała coś jeszcze, ale to tylko słowa randomów w internecie. Sama Julka opowiada, że "palenie wiadomoczego jest lepsze od picia i palenia tytoniu". Pierwsza połowa 2021 roku przyniosła jej chwilowy pobyt w ośrodku od uzależnień - ale na tym się skończyło. Julia nadal pali i nie przejmuje się hejterami.

ZA DUŻO TEGO

Ten skrót wiadomości oraz historii życia QotB w internecie był kluczowy dla drugiej części tego tekstu. Musicie zrozumieć to, że Julka tworzy filmy (i ściera się z hejtem) od wielu lat. Dlatego wywiad z programu "Pytanie na śniadanie" z TVP2 jest zaskakujący.

Queen of the Black, Julia Pelc, w TVP2
Queen of the Black, Julia Pelc, w TVP2 (TVP2)

Cofnijmy się do roku 2017. Wtedy Julka miała jedynie 13 lat i zaczynała swoją karierę na polskim YouTube. Jak wynika z początku wywiadu, miała już wtedy 25 tys. obserwatorów. Wówczas też ścierała się z wyzwiskami w sieci, o czym była większość wywiadu.

Na początku strasznie trudno było mi się z [hejtem ~dop. Red.] poradzić, ale już jakoś się uodporniłam na to - opowiedziała Julka.

Mama Julki na początku źle znosiła hejt:

Myślę, że gorzej troszeczkę to przyjęłam niż Julka, bo na początku jak zaczęła się ta fala hejtów, to było to po prostu nie do nawet zniesienia. Bo czytając na temat własnego dziecka takie wypowiedzi, których nawet tutaj nie chce wyobrażać (...) - mama Julki.

Była też strona mamy Julki, która też opowiadała o hejcie - standard. Potem do czynnej roli weszła na chwilę psycholożka, która mówiła o tym, że wychodzenie z pomocą do znajomych jest fajne, bo może tworzyć nowe znajomości. Pytała - na żywo w telewizji - o to, czy QotB normalnie się tak ubiera do szkoły itp.

Dużo osób ze szkoły mnie wyzywało i szkalowało z tego powodu, że wyglądam inaczej, że ubieram się inaczej. Że zachowuję się trochę inaczej. Na początku strasznie mnie to dotykało. Chciało mi się bardzo płakać, ale potem nie zwracałam na to uwagi i szłam dalej - odpowiedziała QotB

To było na tyle. Pani psycholożka opowiedziała też o tym, że dzieci potrzebują rodziców podczas takich walk z hejtem itd. Norma, którą mógłby powiedzieć każdy.

Jeżeli interesujecie się tematem Queen of the Black, to zobaczcie koniecznie ten materiał "MOJA CÓRKA YOUTUBERKA". Widać tam dokładnie, jak Julka się zmieniła na przestrzeni przeszło pięciu lat. Może i zabrzmi to źle, lecz jest to dobry case. Oto twórca/twórczyni, która prawie cały okres dojrzewania spędziła na karierze w sieci, ścierając się od początku z hejtem. Musicie sami usłyszeć jej składnię teraz i wcześniej, aby uzmysłowić sobie tę zmianę. Czy za tym wszystkim stoją też inne rzeczy? Kto wie.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć więcej Julki - mam coś jeszcze

W drugiej połowie 2018 roku QotB pojawiła się znowu w "Pytaniu na śniadanie". Tym razem wraz z Nanami Chan. Cały materiał istnieje w internecie jedynie jako krótkie nagranie na YouTube:

Nanami Chan i Queen of the Black w Pnś

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 4
 • emoji ogień - liczba głosów: 1
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 11
 • emoji smutek - liczba głosów: 4
 • emoji złość - liczba głosów: 3
 • emoji kupka - liczba głosów: 22