Szczepienia

Izrael: Facebook usuwa fake newsy o szczepionkach

Źródło zdjęć: © Pexels
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.12.2020 13:04

W Izraelu rozpoczęły się szczepienia na koronawirusa. Facebook wsparł działania tamtejszego rządu i zbanował grupy, które szerzyły kłamstwa na temat szczepionek.

Ministerstwo Sprawiedliwości Izraela poinformowało, że na jego prośbę Facebook usunął w miniony weekend cztery grupy, które rozpowszechniały fake newsy o szczepionkach. Miało chodzić o teksty, zdjęcia i filmy "z celowo kłamliwą treścią mającą na celu wprowadzenie w błąd w kwestii szczepionek na koronawirusa".

W sobotę 19 grudnia 2020 roku premier Izraela, Benjamin Natenjahu, został pierwszą osobą w Izraelu, która przyjęła szczepionkę na COVD-19. Ok. 66% obywateli Izraela chce wziąć przykład ze swojego przywódcy – informuje Reuters.

Facebook banuje izraelskich antyszczepionkowców na Facebooku

Użytkownicy szerzący fake newsy argumentowali, że w szczepionkach znajdują się chipy, a program szczepień ma na celu poddać inwigilacji całe społeczeństwo. Ponadto szczepionki służą do zatruwania obywateli, do poddania ich ubojowi lub eksperymentom medycznym – tego typu treści grupy antyszczepionkowców promowały na izraelskim Facebooku, o czym poinformowało tamtejsze Ministerstwo Sprawiedliwości.

Rzecznika Facebooka potwierdziła, że cztery grupy posługujące się językiem hebrajskim zostały usunięte z serwisu w ramach polityki firmy przeciwko "rozpowszechnianiu dezinformacji na temat szczepionek" – poinformował Reuters. Halo, halo, panie Marku Zuckerbergu – kiedy przyjdzie kolej na antyszczepionkowców działających na polskim Facebooku?

Skoro jesteśmy w temacie przewałek w internecie – wiecie, że TikTok wypowiedział wojnę użytkownikom, którzy promują marketing sieciowy?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0